Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków do konkursu „BLISKO”

Nabór wniosków do konkursu „BLISKO” fotolia.pl

Można już składać wnioski do konkursu „BLISKO” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Uprawnione do składania wniosków są biblioteki publiczne będące samodzielnymi samorządowymi instytucjami kultury oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki publiczne w gminach wiejskich, gminach miejsko-wiejskich oraz gminach miejskich do 100 tys. mieszkańców. Na realizację zadań przyznawane są wyłącznie dofinansowania na wydatki bieżące w wysokości od 100 do 140 tys. zł.

Nabór dotyczy zadań realizowanych w latach 2021-2022 i potrwa do 20 lipca 2021 r. W jego ramach można ubiegać się o dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu:

  1. podnoszenia kompetencji pracowników bibliotek związanych z rozpoznawaniem potrzeb lokalnych społeczności oraz potencjału kulturowego mieszkańców;
  2. budowania i wzmacniania lokalnych partnerstw na rzecz rozwoju czytelnictwa poprzez:
    • organizację warsztatów i szkoleń,
    • prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych,
    • organizację konferencji i spotkań, w tym wymianę doświadczeń liderów lokalnych;
  3. wymianę doświadczeń z innymi beneficjentami w skali kraju;
  4. realizację wraz z partnerami 2-6 projektów edukacyjno-animacyjnych rocznie, skierowanych do społeczności lokalnych ze szczególnym uwzględnieniem społeczności z miejscowości do 100 tys. mieszkańców.

Na realizację zadań przyznawane są wyłącznie dofinansowania na wydatki bieżące w wysokości od 100 000 zł do 140 000 zł. Kwota dofinansowania jest podzielona na dwa lata realizacji projektu i wynosi od 50 000 zł do 70 000 zł rocznie.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków, regulaminu oraz kryteriów udzielania dofinansowania znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Źródło: MKDNiS

Pt., 9 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś