Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pilotażowa edycja programu „Schronisko bez barier”

Pilotażowa edycja programu „Schronisko bez barier” fot.pixabay.com

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił edycję pilotażową programu infrastrukturalnego „Schronisko bez barier”. Ma on na celu dostosowanie obiektów noclegowych, służących turystyce górskiej, do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budżet zaplanowany na realizację programu w 2021 roku to 5 milionów złotych.

Dofinansowaniem w ramach programu „Schronisko bez barier” mogą być objęte zadania z zakresu rozwoju turystyki społecznej dotyczące modernizacji ogólnodostępnych obiektów noclegowych zlokalizowanych na terenie gmin górskich, w tym:

  • schronisk;
  • schronisk młodzieżowych;
  • domów wycieczkowych.

Zadania wspierane w ramach programu to np. poprawa dostępności obiektów zewnętrznych dla osób z niepełnosprawnościami, poprawa dostępności przestrzeni wspólnych (ciągi komunikacyjne, recepcja, jadalnia), udostępnienie pokoi oraz łazienek dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Termin naboru wniosków: 10 czerwca – 31 lipca 2021 r.

Program „Schronisko bez barier” – edycja pilotażowa 2021

Program „Schronisko bez barier” to jeden z instrumentów działania państwa na rzecz rozwoju turystyki społecznej, która jest ważnym komponentem turystyki. Ma on na celu wzrost aktywności turystycznej wśród różnych grup defaworyzowanych i ukierunkowuje działania na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Należy bowiem zauważyć, że osoby z niepełnosprawnościami dotyka najwięcej ograniczeń w zakresie uczestnictwa w ruchu turystycznym (w szczególności bariery ekonomiczne oraz wszelkiego rodzaju bariery fizyczne, skorelowane z daną niepełnosprawnością).

Program „Schronisko bez barier” stanowi jedno z narzędzi w ramach Działania 26. Sport, turystyka i rekreacja bez barier w programie Dostępność Plus na lata 2018 – 2025.

Więcej o programie „Schronisko bez barier” tutaj.

Źródło: MKDNiS

Czw., 1 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś