Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie?

Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie? fotolia.pl

Automatyk, dekarz, monter nawierzchni kolejowej, technik budowy dróg, technik programista, technik robotyk, technik spawalnictwa  - na te zawody będzie największe zapotrzebowanie w przyszłości. Minister Edukacji i Nauki ogłosił w formie obwieszczenia prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Celem prognozy jest wskazanie w jakim kierunku powinna kształtować się oferta szkolnictwa branżowego w odniesieniu do potrzeb krajowego i wojewódzkiego rynku pracy. Prognoza jest podzielona na części krajową i wojewódzką. Określa ona ułożone alfabetycznie zapotrzebowanie na pracowników w poszczególnych zawodach.

Zawody o szczególnym znaczeniu dla rozwoju państwa to: automatyk, dekarz, elektromechanik, elektronik, elektryk, kierowca mechanik, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechatronik, monter nawierzchni kolejowej, murarz-tynkarz, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, technik automatyk, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik budowy dróg, technik dekarstwa, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik elektronik, technik elektryk, technik energetyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik programista, technik robotyk, technik spawalnictwa, technik transportu kolejowego.

Źródło: MEN 

Niedz., 7 Lt. 2021 1 Komentarz Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek

Komentarze

Stanisław
0 # Stanisław 2021-02-10 10:37
... Tylko, że subwencja na większość tych zawodów - mimo iż wyższa niż na pozostałe - jest zdecydowanie za mała w stosunku do kosztów... Tak jest moi powiecie. Na zawody ekonomiczne, hotelarskie czy gastronomiczne jest mniej pieniędzy a do szkół , które te zawody mniej trzeba dopłacać
| | |