Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wystartował program stypendialny Music Masterclass Fundacji Fabryki Norblina

Wystartował program stypendialny Music Masterclass Fundacji Fabryki Norblina fotolia.pl

Program stypendialny Music Masterclass to propozycja dla młodych, uzdolnionych i profesjonalnych muzyków, którzy chcą ze swoją twórczością przebić się do szerszej publiczności. W ramach inicjatywy, pięciu wybranych stypendystów, uzyska cenną wiedzę merytoryczną i wsparcie mentorskie od doświadczonych autorytetów polskiej sceny muzycznej.

Uczyć się będą m.in. od: Hani Rani, Natalii Przybysz, Kuby Badacha, Piotra Metza, Marka Napiórkowskiego, Andrzeja Smolika, oraz Adama Sztaby. W projekcie udział bierze także reżyser Andrzej Saramonowicz, który odpowiada za materiały wideo promujące program.

Music Masterclass to formuła stypendialna skierowana do wyrazistych, utalentowanych osobistości ze świata muzyki, które chcą się rozwijać i szlifować swoją karierę pod okiem najlepszych. To doskonała okazja dla młodych, tworzących autorską muzykę artystów, którzy już wiele potrafią, ale wciąż napotykają na bariery dotarcia do szerszej publiczności czy stabilnej pozycji artystycznej. W ramach programu wyłonionych zostanie pięciu stypendystów, którzy otrzymają kompleksowe wsparcie merytoryczne i mentorskie. Do udziału może zgłosić się każdy pełnoletni twórca lub zespół, który nie ma na swoim koncie kontraktu bądź współpracy z profesjonalną wytwórnią muzyczną. Music Masterclass opiera swój koncept na czerpaniu wiedzy oraz inspiracji z relacji „Mistrz i Podopieczny”, a na każdego ze stypendystów czekają spotkania z siedmioma autorytetami. Role te zgodzili się objąć: Hania Rani - pianistka, wokalistka i kompozytorka, Natalia Przybysz – wokalistka i autorka tekstów, Adam Sztaba - kompozytor, dyrygent, producent muzyczny i aranżer, Marek Napiórkowski - gitarzysta i kompozytor jazzowy, Piotr Metz – jedna z najbardziej znanych postaci polskiego dziennikarstwa muzycznego, Kuba Badach – wokalista, muzyk, kompozytor i aranżer, a także Andrzej Smolik - multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny. Projekt promują filmy autorstwa reżysera i scenarzysty Andrzeja Saramonowicza, w których doświadczeni artyści dzielą się swoim spojrzeniem na sztukę i muzykę.

- Music Masterclass to kompendium wiedzy merytorycznej, praktycznej oraz artystycznej, które pozwoli naszym stypendystom na świadome podejmowanie kolejnych kroków w kreowaniu kariery muzycznej. Aby osiągnąć sukces, niezbędna jest jednak ich determinacja. My dajemy najlepszy model wędki i uczymy technik jej zarzucania, od nich samych zależeć będzie, czy i jak ją wykorzystają. Do współpracy zaprosiliśmy mistrzów o imponującym dorobku artystycznym i bogatym doświadczeniu. Każdy z nich ma świadomość trudności funkcjonowania świata artystycznego i chętnie podzieli się z młodszymi artystami cennymi wskazówkami. Konfrontacja zdolnych, kreatywnych muzyków, stojących dopiero przed wrotami do kariery z osobami funkcjonującymi w branży od lat, będzie dla stypendystów niewątpliwie ogromną okazją do zweryfikowania ich drogi artystycznej i zderzenia świata marzeń z realną ścieżką, którą konsekwentnie chcą podążać – mówi Patrycja Słomczyńska, członek zarządu Fundacji Fabryki Norblina i pomysłodawczyni programu.

Zgłoszenia do Music Masterclass przyjmowane są przez stronę internetową musicmasterclass.pl do 21.02.2021 włącznie. Następnie jury programu na przełomie lutego i marca br. wyłoni pięciu stypendystów, którzy najpierw wezmą udział w cyklu spotkań tematycznych dotyczących m.in.: prawa, psychologii, wizerunku, promocji, produkcji, tworzenia tekstów czy organizacji działań, z którymi młodzi artyści mierzą się, wchodząc na rynek muzyczny. Dzięki temu poznają, jak funkcjonuje ta branża w Polsce – począwszy od kontaktów z mediami, przez kreację własnego wizerunku, a skończywszy na prawnych aspektach obejmujących np. współpracę z profesjonalną wytwórnią muzyczną czy managerami. Zgłębią także tajniki produkcji nagrań w studio oraz będą mieli okazję współpracować z doświadczonymi aranżerami i producentami. Tak przygotowani, w kwietniu spotkają się na indywidualnych warsztatach ze wszystkimi mistrzami.

Music Masterclass ma na celu wprowadzić na rynek muzyczny indywidualnie i wszechstronnie przygotowanych stypendystów z profesjonalnym wsparciem. Dlatego też w trakcie trwania programu wyłonieni młodzi artyści pracować będą nad własnymi utworami, które najpierw skonsultują z mistrzami, a następnie nagrają i wyprodukują je z pomocą doświadczonych producentów w profesjonalnym studio.

Więcej informacji o programie na stronie: www.fundacjafabrykinorblina.pl

Źródło: pap-mediaroom.pl

Śr., 27 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska