Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dofinansowanie sprzętu do prowadzenia edukacji w formie zdalnej dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Dofinansowanie sprzętu do prowadzenia edukacji w formie zdalnej dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe fotolia.pl

Od 9 listopada można składać wnioski o dofinansowanie projektów określonych dla Działania 8.3 Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) mające na celu wsparcie szkół prowadzących kształcenie zawodowe w zakresie wyposażenia w sprzęt niezbędny do prowadzenia edukacji w formie zdalnej, której wprowadzenie jest skutkiem wystąpienia epidemii COVID-19.

W ramach naboru można realizować działania związane z zapobieganiem/łagodzeniem skutków epidemii COVID-19 - projekty ukierunkowane na wyposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia edukacji w formie zdalnej oraz przeszkolenia nauczycieli w powyższym zakresie.

O dofinansowanie projektu ubiegać mogą się wyłącznie organy prowadzące szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe, do której skierowane jest wsparcie w ramach projektu.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu to 85% kosztów kwalifikowanych (dofinansowanie UE). Do realizacji projektu jest wymagane wniesienie wkładu własnego Beneficjenta (Projektodawcy) stanowiącego 15% wydatków kwalifikowalnych.  

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów ogółem wynosi 27 943 600,00 PLN, w tym wsparcie finansowe EFS: 27 943 600,00 PLN. 

Więcej informacji w regulaminie konkursu dostępnym tutaj.

Źródło: Serwis Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

Śr., 4 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba