Jeśli nie narty, to co? Jedni powiedzą - snowboard, a my – programowanie! Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty programowania organizowane w Klubach Młodego Programisty.
Za tydzień zasłużony zimowy wypoczynek rozpoczną uczniowie m.in. z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i świętokrzyskiego. Mamy dla nich świetną wiadomość i… ciekawy pomysł na spędzenie czasu. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty programowania. Właśnie ruszają zapisy.
Dla każdego
- Potrzebujemy i nadal będziemy potrzebować programistów. Każdy, kto choć raz weźmie udział w zajęciach programowania, przekona się że to przede wszystkim dobra zabawa i świetny sposób na spędzanie czasu. Rozwija wiele kompetencji – kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań. To nauka, która na pewno przyda się w przyszłości – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Coraz więcej rodziców zdaje sobie z tego sprawę. Tych, którzy chcieliby zarazić tą pasją swoje dzieci, zapraszamy - nie tylko w ferie - na zajęcia do utworzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK Klubów Młodego Programisty – dodaje.
W trakcie pierwszej tury ferii zimowych specjalne, bezpłatne zajęcia organizujemy w Klubach w Inowrocławiu, Żarach i Ostrowcu Świętokrzyskim.
Godzina dziennie. Codziennie.
Zajęcia „Ferie z programowaniem” będą odbywały się od poniedziałku do piątku (14-18.01 i 21-25.01.2019 r.). Jeden warsztat trwa godzinę, a to oznacza, że każde dziecko weźmie udział w 10-godzinnym kursie. Maksymalna wielkość grupy – to 15 osób. Dlatego, nie zwlekaj. Już dziś zapisz dziecko na warsztaty.
Inowrocław
Na zajęcia w Klubie Młodego Programisty w Inowrocławiu (Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza, Filia nr 1, ul. Wilkońskiego 3) zapraszamy dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Warsztaty będą odbywać się w godz. 10.00-11.00.
Żary
Żarski Klub Młodego Programisty (Żarski Dom Kultury, ul. Rynek 17) w trakcie ferii organizuje zajęcia dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej. Warsztaty dla młodszych uczniów będą się rozpoczynały o godz. 12.00, a dla starszych – o godz. 13.00.
Ostrowiec Świętokrzyski
Osiedlowy Dom Kultury „Malwa” (os. Stawki 45) to siedziba ostrowieckiego Klubu Młodego Programisty. Nasi trenerzy zapraszają uczniów klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. Młodsze dzieci będą rozpoczynały zajęcia o godz. 15.00, a starsze – o godz. 16.00.
Jak się zapisać?
Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą przyjmowane do wyczerpania miejsc. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.
Kolejna tura, kolejne warsztaty
- Już dzisiaj na organizowane w Klubach warsztaty programowania zapraszamy także uczniów z innych województw. Wraz z kolejnymi turami ferii ruszać będą kolejne tury zajęć. Programowanie nie jest zajęciem dla wybranych – mówi minister Marek Zagórski. – Wie już o tym ponad 10 tysięcy uczniów, którzy tylko w pierwszym miesiącu działania Klubów, wzięli udział w organizowanych tam zajęciach – dodaje szef MC.
Kluby Młodego Programisty od kilku miesięcy działają 16 miastach średniej wielkości - w Suwałkach, Siedlcach, Nysie, Ełku, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Gnieźnie i Stargardzie. Będą funkcjonowały przez dwa lata – do października 2020 r. W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania, przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.
Otwarcie Klubów to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.
Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.
Źródło: www.gov.pl/web/cyfryzacja