Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

IV Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI

IV Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI .

Jakie są konsekwencje zmiany struktury systemu oświaty dla JST, jaki wpływ mają najnowsze zmiany w ustawie Prawo oświatowe na finanse samorządów oraz jakie rewolucje czekają nas w programach szkolnictwa branżowego - odpowiedzi na te pytania znajdą uczestnicy IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI.

EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI to najważniejsze wydarzenie oświatowe tej wiosny, w którym wezmą udział liderzy samorządów terytorialnych i pracownicy merytoryczni odpowiedzialni za oświatę, kulturę i sport, dyrektorzy i pracownicy ZEAS-ów i zespołów obsługi placówek oświatowych, szkół, w tym szkół zawodowych i innych placówek oświatowych, instytucji kultury, bibliotek, MOSIR-ów i centrów sportowych. Już teraz swój udział zgłosiło rekordowo dużo, bo ponad 300 osób, 53% z nich to kadra kierownicza i osoby odpowiedzialne za oświatę w JST, 38% to dyrektorzy szkół, 7% to przedstawiciele biznesu.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 marca 2017 r., w Centrum Kulturalno-Kongresowym JORDANKI w Toruniu.

Organizatorami są Międzykomunalna Spółka Akcyjna MUNICIPIUM SA – wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA oraz Miasto Toruń.

Partnerem środowiskowym wydarzenia  jest Związek Powiatów Polskich, a patronat medialny sprawuje Dziennik Warto Wiedzieć.

EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI to 28 paneli dyskusyjnych i debat, ponad 75 prelegentów, 300 uczestników i aż 4 konferencje: „ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ”, „KULTURA I SPORT”, „DYREKTOR SZKOŁY W OBLICZU ZMIAN” oraz „I KONGRES SZKÓŁ BRANŻOWYCH”.

W programie dwudniowej konferencji znajdują się między innymi:

  1. Zmiany struktury systemu oświaty i jego konsekwencje dla JST – system 8+4, przekształcenia szkół, wygaszanie gimnazjów.
  2. Wpływ najnowszych zmian w ustawie o systemie oświaty na finanse samorządów.
  3. Cyberbezpieczeństwo w szkole.
  4. Rewolucja w programach szkolnictwa branżowego.
  5. Finansowanie edukacji branżowej.
  6. Skąd brać pieniądze na kulturę i sport?
  7. Profesor Andrzej Blikle o Turkusowej Samoorganizacji czyli ponadprzeciętnie skutecznym modelu organizowania pracy w instytucji.

Tegoroczna EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI będzie obfitowała w ciekawe wydarzenia towarzyszące:

  • Toruński Wieczór Artystyczny,
  • Uhonorowanie laureatów rankingu wykorzystania wydatków UE na oświatę przez samorządy opracowany przez prof. Pawła Swianiewicza,
  • Prezentacje raportu „Wydatki JST na obiekty kulturalne i ich efekty: najlepiej funkcjonujące obiekty kulturalne”.

Honorowy Patronat nad I KONGRESEM SZKOLNICTWA BRANŻOWEGO objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem konferencji dostępnym tutaj: www.oswiataprzyszlosci.pl

Czw., 9 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska