Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs na komiks dla młodzieży: "Handel ludźmi moimi oczami"

Konkurs na komiks dla młodzieży: fotolia.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs na komiks o tematyce handlu ludźmi do pracy przymusowej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych "Handel ludźmi moimi oczami". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie czerwca przyszłego roku. Termin składania prac upływa 30 marca 2014 roku.

Z uwagi na skalę zjawiska handlu ludźmi do pracy przymusowej, tegoroczny konkurs został poświęcony właśnie temu problemowi. Konkurs ma na celu kształtowanie świadomości młodych ludzi na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z poszukiwaniem oraz świadczeniem pracy w kraju i za granicą, a także zaktywizowanie młodzieży do samodzielnego poszukiwania informacji i utrwalania wiedzy o handlu ludźmi do pracy przymusowej poprzez stworzenie opowiadania w postaci krótkiej formy graficznej.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie statusu ucznia gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Prace konkursowe mogą zostać wykonane w następujących technikach: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa lub fotografia.

Prace należy składać osobiście, kurierem lub pocztą w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przy ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa, z dopiskiem: Konkurs "Handel ludźmi moimi oczami".

Organizator przewiduje przyznanie nagród dla 4 najlepszych prac, tj. za I i II miejsce oraz dwa wyróżnienia. Nagroda zostanie przyznana również placówce edukacyjnej Laureata I miejsca.

Konkurs jest realizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Komendą Główną Policji w ramach "Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2013-2015".

18 października obchodzony był Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi. Jedną z form tego przestępstwa może być wykorzystanie człowieka w pracy lub usługach o charakterze przymusowym. Zgodnie z danymi Międzynarodowej Organizacji Pracy, 880 000 osób z Unii Europejskiej stało się ofiarami handlu ludźmi do pracy przymusowej, w tym pracy związanej z wykorzystaniem seksualnym.

Źródło: www.msw.gov.pl

Śr., 23 Prn. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: