Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zaproszenie na konferencje PRI. Bilans otwarcia kadencji

Związek Gmin Wiejskich RP wspólnie ze Związkiem Miast Polskich, Związkiem Powiatów Polskich i Małopolską Szkołą Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprasza na konferencje pt. "Bilans otwarcia kadencji. Możliwości zastosowania Metody Planowania Rozwoju Instytucjonalnego"

Terminy konferencji:

  • Lublin – 14 stycznia 2011 r. (Hotel Victoria)
  •  Warszawa – 26 stycznia 2011 r. (Hotel Novotel Centrum)
  •  Poznań – 27 stycznia 2011 r. (Hotel Polonez)

Metoda Planowania Rozwoju Instytucjonalnego została skonstruowana z myślą o stosowaniu w polskich jednostkach samorządu terytorialnego i w oparciu o polski system prawny, a jedną z największych jej zalet jest możliwość dokonania samooceny oraz łatwość w projektowaniu usprawnień własnego systemu zarządzania - dostosowanych do własnych potrzeb. Szczególnie obecnie, dla wszystkich po raz pierwszy podejmujących wyzwanie zarządzania jednostką samorządową, ale i również kontynuujących kierowanie gminą/starostwem, nasza metoda może być wykorzystana, w swoistym bilansie otwarcia nowej kadencji a po czterech latach do jej podsumowania.
Dla uczestniczących w konferencjach 60 jednostek samorządowych gwarantujemy bezpłatne wsparcie eksperckie we wdrożeniu metody.

Stosowanie metody Planowania Rozwoju Instytucjonalnego może pomóc w udzieleniu odpowiedzi na często zadawane sobie pytania:

  • co możemy zrobić aby usprawnić pracę urzędu i współpracę z podmiotami zewnętrznymi?
  • jakimi metodami i działaniami to osiągnąć?
  • jak wewnętrznie monitorować i oceniać zmiany zachodzące we własnym urzędzie?

Prezentowana metoda samooceny jest rekomendowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Więcej informacji o metodzie PRI znajduje się na stronie www.pri.msap.pl.
Szczególnie zapraszamy osoby ze ścisłego kierownictwa urzędu.
W trakcie konferencji uczestnicy wykonują samoocenę wybranych obszarów własnej gminy, praca taka jest najbardziej efektywna w zespole. Dlatego zapraszamy 2-3 osoby z każdego urzędu, również dzięki temu wiedzę o metodzie będzie miał szerszy zespół osób w urzędzie, co ułatwi jej stosowanie.

Udział w nich jest bezpłatny (w razie potrzeby pokrywamy również koszty noclegu). Uczestnicy ponoszą tylko koszty dojazdu.

Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszenia wraz ze szczegółowym programem.

Niedz., 9 St. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: