Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kolejna debata w ramach cyklu "Okrągły Stół Samorządowy" za nami

Kolejna debata w ramach cyklu .

Dwa dni spotkań, debat, dyskusji podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit za nami. W tym roku tematyka kongresu dotykała zagadnień z zakresu: ekonomii społecznej, sztucznej inteligencji, transformacji energetycznej, przyszłości samorządów oraz bezpieczeństwa zdrowotnego.

W dwóch dniach Kongresu wzięło udział ponad 300 prelegentek i prelegentów, którzy wystąpili w 93 merytorycznych sesjach dzieląc się wiedzą oraz swoim doświadczeniem z 3500 rzeszą uczestniczek i uczestników stacjonarnych oraz 1500 osobami śledzącymi to wydarzenie online. Więcej o całym Kongresie piszemy TUTAJ.

Jednym wielu wątkow tematycznych był ten związany z jednostkami samorządu terytorialnego. W ramach "Okrągłego Stołu Samorządowego" odbył się cykl debat dotykających każdego z rodzaju JST. Jedno z wydarzeń dotyczyło powiatów.

W potyczce zatytułowanej "Powiaty: likwidacja, transformacja czy status quo" udział wzięli dr Jakub Kwaśny (przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, a jednocześnie pracownik naukowy Uniwersyetu Ekonomicznego w Krakowie) oraz Rudolf Borusiewicz (dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich). Finałem dyskusji było po pierwsze stwierdzenie faktu, że samorząd powiatowy - jako naturalna wspólnota mieszkańców - na stałe wpisał się już w system naszego kraju, a zatem jego funkcjonowanie jest bezdyskusyjne. Jednocześnie uczestnicy debaty wspólnie doszli do wniosku, że pewne działania transformacyjne - w bliższym lub dalszym horyzoncie czasowym - mogą okazać się niezbędne. 

Patronat medialny nad Kongresem sprawował Dziennik Warto Wiedzieć.

Kolejna edycja Kongresu już za rok: 19-20 listopada 2024 r. w Krakowie.

Czw., 23 Lst. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: