Federacja Polskich Banków Żywności zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji online w ramach projektu „Samorządy nie marnują”. Jej celem jest prezentacja aktualnych rekomendacji ekspertów w zakresie współpracy z samorządami oraz poznanie lokalnych programów ograniczania marnowania żywności.
Temat żywności i żywienia pojawia się w wielu obszarach działalności samorządów. Gminy, powiaty i województwa, między innymi, organizują zbiorowe żywienie na ogromną skalę w stołówkach szkolnych, szpitalach, domach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczych, a także organizują i finansują edukację, w tym edukację konsumencką. Z tego powodu Banki Żywności sprawdziły jak dokładnie samorządy widzą swoją rolę w ograniczeniu marnowania żywności. Jakie działania podejmują? Co im w tym sprzyja lub przeszkadza?
Konferencja odbędzie się w formule online w dn. 22 listopada br. w godzinach 11-13.15. Rejestracja możliwa jest pod adresem: app.evenea.pl/event/samorzady-nie-marnuja-2023/
W programie m.in:
- Jak skutecznie angażować samorząd i lokalne społeczności na rzecz ochrony środowiska? - Maria Wiśnicka (fundacja „Sendzimira”)
- Wrocławski Manifest Żywnościowy – o efektach pracy nad polityką żywnościową Wrocławia - Katarzyna Wysocka (urząd miasta Wrocław)
- Omówienie strategii niemarnowania miasta Ciechanowa - Dorota Jezierska (Bank Żywności w Ciechanowie), przedstawiciel urzędu miasta Ciechanowa
- Omówienie strategii niemarnowania miasta Wałcz - Emil Żerebiło (Bank Żywności w Pile) oraz Anna Czerniewicz (urząd miasta Wałcz)
- Pytania do ekspertów od osób uczestniczących
Kampanię „Samorządy Nie Marnują” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Źródło: IP