Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kryzys energetyczny a samorządy - zapisy na obrady SOS ruszyły!

Kryzys energetyczny a samorządy - zapisy na obrady SOS ruszyły! fotolia.pl

21 listopada 2022 w Centrum Konferencyjnym w Łodzi odbędą się obrady Samorządowego Okrągłego Stołu pn. Kryzys energetyczny a samorządy. Spotkanie organizowane jest, aby znaleźć optymalne rozwiązania dla szerzącego się kryzysu energetycznego.

Jak czytamy w informacji prasowej - każdego dnia zmieniamy nasze miasta, by stawały się lepszymi i bardziej przyjaznymi miejscami do życia, jednocześnie dostosowując je do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Niestety, samorządy coraz częściej muszą mierzyć się także z globalnymi wyzwaniami, jakie niosą ze sobą niespotykane wcześniej zjawiska pogodowe, zanieczyszczenia, rosnące zapotrzebowanie i braki z dostępem do wody. Jakby tego było mało, również na barki samorządów spadło mierzenie się ze skutkami trwającej wojny w Ukrainie.

Niepewność w dostawach ciepła, brak węgla na rynku, wysokie stawki za prąd sprawiają, że trudno przewidzieć, co może czekać polskie miasta, miasteczka i wsie oraz ich mieszkańców w nadchodzącym czasie. Dlatego działania powinny rozpocząć się już dziś! Obowiązkiem samorządów, w obliczu braku realnych działań ze strony państwa, jest wypracowanie konkretnych rozwiązań, tak aby niezwłocznie mogli zacząć korzystać z nich zainteresowani.

Wymiana wiedzy i wzajemnych doświadczeń jest niezwykle istotna, aby osiągnąć wyznaczone cele. Hanna Zdanowska - Prezydenta Miasta Łodzi – serdecznie zaprasza do uczestnictwa w obradach pn. "Kryzys energetyczny a samorządy" poprzez zajęcie miejsca przy Samorządowym Okrągłym Stole. Przyjęta konwencja wspomnianego okrągłego stołu, nie będzie wykluczała ani wyróżniała nikogo, pozwoli zasiąść przy nim każdemu, komu na sercu leży przygotowanie najlepszych rekomendacji, które przyniosą realną pomoc i wskażą kierunki działań.

Osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego: forms.gle

W przypadku pytań prośba o kontakt z Dyrektorem Departamentu Ekologii i Klimatu p. Maciejem Riemerem, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Źródło: IP

Czw., 3 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła