Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami I edycja Forum Gospodarczego

Przed nami I edycja Forum Gospodarczego fotolia.pl

28 i 29 listopada br. w Tarnowie odbędzie się Forum Gospodarcze, którego organizatorem są Urząd Miasta Tarnowa wraz z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich.

Wydarzenie będzie okazją do debaty o kluczowych problemach europejskiej gospodarki, która dopiero co narażona na negatywne skutki pandemicznych obostrzeń, dziś musi stawić czoła potężnym wyzwaniom związanym z wojną w Ukrainie.

Pierwsza edycja Forum odbędzie się w Tarnowie, drugiej co do wielkości aglomeracji w Małopolsce, mieście na prawach powiatu położonym na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków handlowych. Tarnów wraz z ościennymi gminami, w ramach Aglomeracji Tarnowskiej, od lat współpracuje na rzecz szeroko pojętego rozwoju gospodarczego oraz inicjowania przedsięwzięć proinwestycyjnych.

O współczesnych wyzwaniach rozmawiać będzie ponad 400 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele sektora prywatnego, parlamentarzyści, eksperci
i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas Forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji
i bloków tematycznych. Szerokie grono ekspertów będzie debatować nad takimi kluczowymi zagadnieniami jak: bezpieczeństwo energetyczne, reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji czy polityka klimatyczna.

Związek Powiatów Polskich objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem.

Śr., 26 Prn. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska