Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lodołamacz w roli głównej - XVII edycja Konkursu Lodołamacze 2022

Lodołamacz w roli głównej - XVII edycja Konkursu Lodołamacze 2022 fotolia.pl

Tytułem „Lodołamacza” wyróżniane są instytucje, firmy i osoby, które jako cel działalności stawiają sobie eliminowanie barier społecznych, z jakimi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce.

Pokazuje i zbiera dobre praktyki zarówno wielkich korporacji, ale i na równi przedstawia działania małych i średnich firm. 6 października poznamy ogólnopolskich laureatów konkursu.
Obecna edycja konkursu rozpoczęła się 5 maja 2022 r. Zbieranie zgłoszeń do konkursu będzie trwało do 15 sierpnia. We wrześniu będą miały miejsce 4 regionalne rozstrzygnięcia konkursu. Ogólnopolskich laureatów Konkursu poznamy 6 października podczas gali ogólnopolskiej w Zamku Królewskim w Warszawie.
Konkurs Lodołamacze powstał, by promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Nieprzerwanie od 17 lat nagradza się pracodawców, instytucje oraz osoby, które angażują się w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.
Konkurs pokazuje - dzięki szczegółowym kategoriom - jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz pracodawców, przez edukację, promocję różnorodności, zdrowia, dostępności, pomoc osobom najbardziej potrzebującym.

Laureaci konkursu co roku reprezentują najlepsze standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu. Nagradzane firmy charakteryzują się wszechstronnym zaangażowaniem w projekty społeczne.

W ciągu 16 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 7000 firm. Kapituły konkursu przyznały 1500 nagród oraz 400 wyróżnień.
Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie www.lodolamacze.info.pl.

Źródło: MFiPR

Pt., 15 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba