Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konferencja Polityczna CEPLI po raz pierwszy w Polsce!

Konferencja Polityczna CEPLI po raz pierwszy w Polsce! fotolia.pl

16 i 17 maja, po raz pierwszy w historii, Polska będzie gospodarzem Konferencji Politycznej Europejskiej Konfederacji Władz Lokalnych Szczebla Pośredniego. Hasłem przewodnim wydarzenia w Krakowie będzie: „Wzmocnienie roli władz lokalnych szczebla pośredniego w celu zwiększenia rezyliencji”.

Członkowie CEPLI z sześciu krajów europejskich: Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski i Rumunii, spotkają się w Krakowie, by wspólnie rozmawiać o rezyliencji opartej na wzmocnieniu roli władz lokalnych szczebla pośredniego.

Celem Europejskiej Konfederacji Władz Lokalnych szczebla pośredniego jest współpraca w celu zwiększenia udziału władz lokalnych pośrednich w europejskim procesie decyzyjnym; reprezentowania swoich interesów; stworzenia bezpośredniego dialogu na poziomie europejskim; wzmocnienia spójności i przejrzystości swoich działań; ułatwienia współpracy między lokalnymi władzami pośrednimi i realizacji wspólnych projektów europejskich.

Wyzwania, jakie stawia współczesność i konieczność odpowiedniego dostosowania się do niej będą osią tematyczną tegorocznej Konferencji.

Związek Powiatów Polskich jest członkiem CEPLI od ponad 10 lat.

Gospodarzem wydarzenia po raz pierwszy w historii będzie Polska - Konferencja odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Krakowie.

Wydarzenie będzie odbywać się przez dwa dni. Pierwszego dnia odbędzie się wewnętrzne Zgromadzenie Ogólne członków CEPLI, natomiast drugi to tematyczna Konferencja Polityczna obfitująca w merytoryczne wystąpienia.  

17 maja Konferencja rozpocznie się od wystąpień ekspertów na temat zagrożeń dla władz lokalnych szczebla pośredniego i rezyliencji władz oraz analizy dotyczącej wzmacniania rezyliencji terytorialnej w aspekcie społecznym.

Wydarzenie podzielone jest na III panele dyskusyjne i dyskusje uczestników:

  • Zarządzanie fundamentalnymi przemianami społecznymi – budowanie rezyliencji społeczności lokalnych
  • Okrągły stół Przewodniczących: Dobre praktyki i doświadczenia związane z budowaniem długoterminowej strategii rezyliencji władz lokalnych szczebla pośredniego. Wnioski wyciągnięte z zarządzania kryzysowego (Covid, migranci, powodzie itp.) oraz perspektywiczne ścieżki doskonalenia lokalnych i kompleksowych strategii reagowania w sytuacjach kryzysowych
  • Jak Europa wspiera władze lokalne szczebla pośredniego w rezyliencji terytorialnej

Konferencję zwieńczy prezentacja Deklaracji Politycznej CEPLI.

Pt., 13 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska