Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak wypełnić lukę między dzisiejszymi i przyszłymi wymaganiami w zakresie umiejętności pracowników miejskich?

Jak wypełnić lukę między dzisiejszymi i przyszłymi wymaganiami w zakresie umiejętności pracowników miejskich? fotolia.pl

Coraz więcej miast zasługuje na miano inteligentnych. W zmieniającej się rzeczywistości zmieniają się również kompetencje pracowników miejskich. Na co w tym procesie należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi może udzielić konferencja Smart Employees for Smart Cities, która odbędzie się w czwartek, 25 listopada w formule online.

Konferencja odbędzie się na platformie ZOOM, w czwartek 25 listopada w godzinach 9:30-13:15.  Wydarzenie online jest organizowane przez konsorcjum projektu DevOps kompetencje dla inteligentnych miast (Smart DevOps). Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wypełnić lukę między dzisiejszymi i przyszłymi wymaganiami w zakresie umiejętności pracowników miejskich.

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja.

Inteligentne miasta to złożone ekosystemy, które wykorzystują technologie informacyjne i komunikacyjne, aby pomagać swoim obywatelom i organizacjom w radzeniu sobie z wyzwaniami urbanizacji, bezpieczeństwa, odporności i zrównoważonego rozwoju. Ich tworzenie to długa i żmudna transformacja, której nie należy traktować głównie jako wyzwanie techniczne, ale jako ruch na rzecz tworzenia ekosystemów zorientowanych na obywatela, poprawiających jakość życia i stymulujących działalność gospodarczą.

Wysoko wykwalifikowani pracownicy są kluczem do urzeczywistnienia ekosystemów inteligentnych miast. Mimo, że w rozwój technologiczny lub miejski zainwestowano miliardy euro, nie poświęcono wystarczających wysiłków na szkolenie pracowników z umiejętnościami potrzebnymi w ekosystemach inteligentnych miast.

Projekt Smart DevOps ma na celu wypełnienie luki między obecnymi i przyszłymi wymaganiami w zakresie umiejętności pracowników miejskich poprzez podkreślenie wykorzystania pojawiających się paradygmatów zatrudnienia, takich jak DevOps. Kluczową zaletą DevOps jest to, że pozwala wprowadzać innowacje i szybko wdrażać innowacyjne rozwiązania dla obywateli.

Na konferencji przedstawione zostaną rezultaty projektu i wyniki działań pilotażowych. Będzie to też możliwość do dyskusji na temat przyszłości rozwoju umiejętności w sektorze Smart Cities.

Podejmowane tematy przede wszystkim będą dotyczyły:

  • Kluczowych kompetencji przekrojowych i specyficznych dla profesjonalistów Smart Cities
  • 3 nowo powstających profilach zawodowych Smart City (Smart City Planner, Smart City IT Manager, Smart City IT Officer)
  • Doświadczenia, wyników i wniosków wyciągniętych z pilotażu programów nauczania zawodowego prowadzonych w ramach Smart DevOps MOOC i kursów specjalistycznych, w których uczestniczyły setki stażystów z całego świata
  • Zasobów wiedzy dotyczącej inteligentnego miasta
  • Rosnącej społeczności interesariuszy Smart Cities (eksperci IT i techniczni, urzędnicy publiczni i pracownicy)

Więcej informacji a także rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie: https://smartdevops.eu/dev/smart-employees-for-smart-cities-conference/

Pon., 15 Lst. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska