Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Powiat rzeszowski gospodarczym sercem regionu

Na rzecz lokalnej społeczności: Powiat rzeszowski gospodarczym sercem regionu fot. Archiwum Powiatu Rzeszowskiego

Gdy 24 czerwca br. Radni Powiatu Rzeszowskiego jednogłośnie przyznali absolutorium Zarządowi, na czele ze Starostą Józefem Jodłowskim, podkreślano, że jest to dowód uznania za wiele zrealizowanych inwestycji.


fot. Archiwum Powiatu Rzeszowskiego

Wizytówką powiatu jest zwłaszcza Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko”, gdzie na przygotowanych przez powiat terenach ulokowało się do tej pory 30 firm. To inwestycje o wartości 516 mln zł. Firmy te utworzą blisko 2 tys. miejsc pracy. Miejsc tych będzie przybywać wraz z kolejnymi inwestorami.

fot. Archiwum Powiatu Rzeszowskiego

W ostatnim czasie sfinalizowano też szereg innych, potrzebnych inwestycji. Nakładem prawie 9 milionów zł oddano do użytku cztery nowe mosty oraz przepust. Na same prace budowlane i utrzymanie dróg powiatowych przeznaczono w 2020 r. blisko 24 mln zł. Lista tych inwestycji jest długa, jest na niej m.in. przebudowa pawilonu nr 3 w SP ZZOZ „Sanatorium” w Górnie oraz rozbudowa budynku urządzeń technicznych za przeszło 10 mln zł, budowa stacji kontroli pojazdów w szkole w Dynowie, modernizacja w placówce oświatowej w Trzcianie, adaptacja budynku w Tyczynie na Dom dla Dzieci i Młodzieży. W 2020 r. wydatki inwestycyjne stanowiły 30 proc. wszystkich wydatków budżetowych.

fot. Archiwum Powiatu Rzeszowskiego

A to nie koniec inwestycji w powiecie, bo dla przykładu podpisano niedawno umowę na realizację strategicznej inwestycji dot. budowy łącznika drogi ekspresowej S -19 (etap I) za przeszło 28 mln zł.

W ramach Stowarzyszenia „Aglomeracja Rzeszowska”, we współpracy z samorządami tworzącymi tę organizację, została stworzona marka terytorialna Regio Resovia, która jest pierwszym tego rodzaju i na tak dużą skalę projektem w kraju. Powiat rzeszowski jest również współtwórcą oraz członkiem Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska, które od 28 lat działa na rzecz współpracy transgranicznej i rozwoju turystyki w Karpatach. Stowarzyszenie jest też autorem Marki Karpackiej Carpathia, będącej znakiem jakości najlepszych karpackich produktów, atrakcji i usług.

fot. Archiwum Powiatu Rzeszowskiego


- Ważne jest, iż powiat rzeszowski potrafił dostosować się do nowych wyzwań, zwłaszcza w tak trudnym czasie pandemii. Wprowadziliśmy nowoczesne rozwiązania w obsłudze mieszkańców: w dwóch wydziałach starostwa oraz w PODGiK w Rzeszowie uruchomiliśmy elektroniczny system rezerwacji wizyt zapewniający bezpieczną obsługę mieszkańców. Ciągle również modernizujemy nasze placówki, by odpowiadały najwyższym standardom i spełniały swoje zadania. Aktualnie przygotowujemy się do realizacji kolejnych projektów z Funduszu COVID-19, które wpisywać się będą w ten właśnie nurt działań prospołecznych oraz sprzyjających bezpiecznemu funkcjonowaniu w czasie epidemii - podsumowuje Starosta Józef Jodłowski.

fot. Archiwum Powiatu Rzeszowskiego


Jesteś zainteresowany bezpłatną promocją swojego powiatu, miasta, gminy na naszym portalu? Prześlij nam materiał na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pt., 9 Lp. 2021 0 Komentarzy
Joanna Gryboś-Chechelska
Redaktor Joanna Gryboś-Chechelska