Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jakie miasta zostaną liderami gospodarki obiegu zamkniętego? Przed nami inauguracja wyników projektu „Circular Cities Program Poland”

Jakie miasta zostaną liderami gospodarki obiegu zamkniętego? Przed nami inauguracja wyników projektu „Circular Cities Program Poland” fotolia.pl

Założenia gospodarki obiegu zamkniętego (tzw.GOZ) dotyczą każdego z nas, ponieważ związane są z naszymi codziennymi wyborami i sposobem postępowania. W walce o czystszą planetę biorą udział wszyscy jej mieszkańcy na poziomie jednostkowych wyborów, ale rówież rozwiązań na szerszą skalę.  

Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO oraz Metabolic zapraszają na oficjalną premierę raportów „Circular Cities Program Poland”, która odbędzie się 19 kwietnia 2021 r. o godzinie 11.00.

Wdrożenie koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym daje szansę radykalnej modyfikacji obecnego modelu gospodarczego. W ramach programu, finansowanego przez Fundację MAVA, przeprowadzono analizy zrównoważonego rozwoju, w tym analizę przepływu materiałów w kluczowych sektorach, ocenę interesariuszy i analizę przestrzenną, aby zidentyfikować praktyczne rozwiązania, które mogą wspierać transformację w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. W efekcie powstały długofalowe strategie cyrkularne, obejmujące różne obszary zarządzania miastem oraz gotowe do wdrożenia plany działania dla Krakowa, Lublina i Gdańsk.

Podczas wydarzenia omówione zostaną wnioski i rekomendacje z przeprowadzonych analiz, eksperci podejmą się dyskusji czy inne polskie miasta są gotowe na implementację strategii cyrkularnych?  Będzie to także okazja do wymiany doświadczeń z europejskimi partnerami.

Ze szczegółowym programem można zapoznać się na stronie: https://hopin.com/events/circular-cities-progarmme. Pod tym samym adresem prowadzona jest rejestracja na wydarzenie.

Śr., 14 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska