Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Do których krajów nie polecimy? Zmiany w rozporządzeniu

Do których krajów nie polecimy? Zmiany w rozporządzeniu fotolia.pl

Rządowe rozporządzenie z 21 grudnia 2020 roku zawiera zmiany w sprawie zakazów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Wykaz zawiera 10 państw i terytoriów, z których do 6 stycznia 2021 roku nie będą realizowane połączenia lotnicze. Nowością jest zakaz lotów do Wielkiej Brytanii.

Sytuacja epidemiologiczna związana z wirusem Sars-CoV-2 pogarsza się w wielu rejonach świata. Dlatego Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym apelują o unikanie podróży zagranicznych, jeśli nie są one konieczne. „Przypominamy, że podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych” – czytamy na stronie MSZ.

W rozporządzeniu zabezpieczono możliwość bezpiecznego i niezakłóconego powrotu do Polski osobom przebywającym na urlopach poza granicami kraju w ramach zorganizowanych grup turystycznych samolotami wyczarterowanymi przed 9 grudnia 2020 r. na zlecenie biur podróży.

Lista państw i terytoriów, które są objęte zakazem lotu:

Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Kosowo, Macedonia Północna, Serbia, USA (z wyjątkiem lotnisk położonych na terenie stanów Illinois i Nowy Jork), Wielka Brytania.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków wjazdów do poszczególnych państw znajdują się na stronie ministerstwa.

Zawieszenie lotów do Polski z Wielkiej Brytanii jest związane z wykryciem tam nowego szczepu koronawirusa. Zakaz obowiązuje od północy z poniedziałku 21 grudnia na wtorek 22 grudnia. Na podobny krok decydują się też inne europejskie państwa, odgradzając w ten sposób Wielką Brytanię kordonem sanitarnym.

Źródło: MSZ

Śr., 23 Gr. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska