Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Władze lokalne pośredniego szczebla o wyzwaniach związanych z COVID-19. Przed nami konferencja CEPLI

Władze lokalne pośredniego szczebla o wyzwaniach związanych z COVID-19. Przed nami konferencja CEPLI fotolia.pl

20 listopada br. w formie zdalnej odbędzie się konferencja CEPLI, czyli europejskiej konfederacji, która grupuje krajowe stowarzyszenia reprezentujące władze lokalne pośredniego szczebla z ośmiu krajów europejskich. Tematem będzie sieć bezpieczeństwa dla obywateli w globalnej walce z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa.

Sesja online odbędzie się 20 listopada w godzinach: 15:00-17:00.

Konferencja będzie prowadzona na platformach Zoom/Interactio z symultanicznym tłumaczeniem na język francuski, angielski, niemiecki, polski i hiszpański.

Rejestracja odbywa się poprzez stronę: https://cepli.eu/register

Spotkanie transmitowane będzie tutaj.

Pandemia COVID-19 uderza w Europę z ogromną siłą. Miliony osób zostały dotknięte chorobą, liczbę ofiar śmiertelnych szacuje się na ponad 223 tysiące. Specjaliści przewidują, że negatywne skutki pandemii – zarówno te zdrowotne, społeczne jak i gospodarcze – będą odczuwane jeszcze przez wiele lat. Z pewnością znacząco wpłyną też one na funkcjonowanie i rozwój regionów.

Druga fala epidemii, z którą obecnie zmaga się Europa, wymusza podjęcie zdecydowanych działań, jak wprowadzenie częściowych lub całościowych lockdownów. Trwający kryzys zdrowotny z całą pewnością uwypuklił bardzo istotną rolę władz lokalnych szczebla pośredniego.

Propozycją CEPLI jest utworzenie forum refleksji i dyskusji poświęconego reakcjom poszczególnych regionów w Europie.

Konferencja ma na celu przybliżenie doświadczeń polityków wybieranych lokalnie w odniesieniu do odpowiedzi, analiz i perspektyw instytucji europejskich. CEPLI to pierwsza europejska konfederacja grupująca krajowe stowarzyszenia reprezentujące władze lokalne pośredniego szczebla (powiaty) z ośmiu krajów europejskich (Belgii, Bułgarii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Polski i Rumunii) oraz dwie europejskie sieci pośrednich władz lokalnych: Arco Latino i Partenalia. Rolą tej Konfederacji jest promowanie interesów organów pośredniczących na szczeblu europejskim i reprezentowanie ich przed instytucjami europejskimi.

Pt., 13 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska