Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Już wkrótce I Kongres Zdrowia Psychicznego

Już wkrótce I Kongres Zdrowia Psychicznego fotolia.pl

Reforma zdrowia psychicznego to konieczność. Na jej temat rozmawiać będą uczestnicy I Kongresu Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się 8 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Pomysł zorganizowania Kongresu powstał ze względu na dramatyczny stan psychiatrycznej opieki zdrowotnej w Polsce oraz ciągłe odkładanie realizacji jej niezbędnej i systemowej reformy, poprzez wdrożenie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Na wizytę u lekarza psychiatry czeka się miesiącami. Są i takie miejsca, gdzie pomoc jest właściwie niedostępna. Efekty są opłakane - w Polsce co roku ginie śmiercią samobójczą więcej osób niż w wypadkach komunikacyjnych.

Z drugiej strony, są też - co prawda nieliczne jeszcze - przykłady lokalnego wsparcia ochrony zdrowia psychicznego. To kreatywne samorządy, które przełamują czasem bezradność sztywnych struktur służby zdrowia. To kierunek, którym warto podążać. Kierunek, który wspiera Związek Powiatów Polskich.

Wszyscy, którym na sercu leży zdrowie psychiczne będą mogli porozmawiać potrzebach zmian w leczeniu chorych. Sposobnością będzie I Kongres Zdrowia Psychicznego, którego inicjatorami są lekarze psychiatrzy: Marek Balicki, Andrzej Cechnicki oraz Jacek Wciórka.

Więcej informacji na temat celu spotkania, jego programu i rejestracji, wydarzeniach okołokongresowych, czy crowdfundingu znaleźć można tutaj.

Kongres zakończyć się ma sformułowaniem manifestu oraz marszem godności w kierunku Ministerstwa Zdrowia.

Partnerem wydarzenia jest Związek Powiatów Polskich. Patronat medialny sprawuje Dziennik Warto Wiedzieć.

Zachęcamy do udziału!

Sob., 25 Mrz. 2017 0 Komentarzy
Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska
sekretarz redakcji Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska