Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany w ustawie o działach administracji rządowej

Zmiany w ustawie o działach administracji rządowej fotolia.pl

2 sierpnie br. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 13 lipca 2012 r. o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw.

Uchwalona przez Sejm ustawa wprowadza szereg zmian organizacyjnych na szczeblu administracji rządowej. Najistotniejsze z nich dotyczą systemu bezpieczeństwa powszechnego i polegają na „przeniesieniu", przy dotychczasowym pozostawieniu zarządzania kryzysowego w dziale spraw wewnętrznych – do działu „administracja" spraw związanych z przeciwdziałaniem skutkom klęsk żywiołowych i ich usuwaniem tj. przenosi się sprawy związane z przeciwdziałaniem skutkom klęsk żywiołowych i innych podobnych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu oraz sprawy związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i innych podobnych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu powszechnemu.

Inne zmiany dotyczą m.in.:

  • doprecyzowania zadań w dziale informatyzacja (przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, rozwój usług świadczonych drogą elektroniczną i usług na żądanie, koordynacja interoperacyjności) oraz w dziale gospodarka (umowy offsetowe),
  • wskazania ministra właściwego do spraw administracji publicznej (w miejsce ministra właściwego do spraw wewnętrznych) jako ministra właściwego w zakresie udzielania zezwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej oraz jako ministra właściwego w zakresie centralnego repozytorium, w którym umieszcza się informacje publiczne o szczególnym znaczeniu dla rozwoju innowacyjności w państwie i rozwoju społeczeństwa informacyjnego,
  • zmian w zakresie działu Skarb Państwa polegających na przesądzeniu, że minister właściwy do spraw tego działu może prowadzić działania związane ze wspieraniem rozwoju i promocją rynku finansowego w Polsce, w szczególności przez promocję inwestowania na rynku kapitałowym w ramach prowadzonych procesów prywatyzacyjnych.

Źródło: prezydent.pl

Wt., 7 Sp. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka