Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Klub Rozwoju Cyfrowego – nabór wniosków

Klub Rozwoju Cyfrowego – nabór wniosków fotolia.pl

Trwa nabór wniosków do pilotażu projektu organizacji Klubów Rozwoju Cyfrowego, czyli lokalnych ośrodków mających na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych mieszkańców.

Realizujące projekt Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) poinformowało, że całkowita kwota środków do rozdysponowania w naborze do pilotażu wynosi 30,72 mln zł. Maksymalną wysokość dofinansowania dla pojedynczego projektu ustalono na 480 tys. zł, a maksymalny poziom dofinansowania na 100 proc. wydatków kwalifikowanych projektu.

W ramach pilotażu w 64 gminach na terenie całego kraju uruchomione zostaną Kluby Rozwoju Cyfrowego, czyli lokalne ośrodki rozwoju kompetencji cyfrowych w ramach funkcjonujących na terenie gmin samorządowych instytucji kultury, edukacji i kształcenia ustawicznego. Do realizacji wybrane zostaną po cztery wnioski z obszaru każdego województwa reprezentujące różne typy gmin:

  • wiejskie,
  • miejsko-wiejskie,
  • miejskie,
  • miejskie na prawach powiatu.

Oferta KRC skierowana będzie w szczególności do osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, zwłaszcza tych, które mają problemy z obsługą komputerów czy swobodnym poruszaniem się w sieci internetowej. Zainteresowani skorzystają z zajęć rozwijających kompetencje cyfrowe, podczas których nauczą się jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii i elektronicznych usług przydatnych w codziennym życiu (np. w obszarze e-zdrowia i e-administracji).

Dopuszcza się realizację projektu w partnerstwie z organizacją pozarządową lub/i we współpracy z jednostkami podległymi gminie będącej wnioskodawcą.

Wnioski należy składać do 5 lipca br. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć TUTAJ.

Źródło: CPPC

Czw., 30 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś