Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe PPP w Oławie?

Nowe PPP w Oławie? fotolia.pl

Gmina miejska Oława poszukuje partnera prywatnego – co ciekawe, w trybie przetargu nieograniczonego – do realizacji przedsięwzięcia pod nazwą „Przebudowa nawierzchni Placu Piastów w Oławie w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego”.

Przedmiotem zamówienia jest realizacja przez partnera prywatnego we współpracy z podmiotem publicznym przedsięwzięcia polegającego na sfinansowaniu oraz wykonaniu robót budowlanych w zakresie przebudowy oraz modernizacji nawierzchni Placu Piastów w Oławie wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym: drogami wewnętrznymi, lampami ulicznymi i wyposażeniem w postaci ławek oraz stojaków na rowery, a następnie utrzymanie i zarządzanie zmodernizowaną infrastrukturą.

Dla zrealizowania wskazanych celów partner prywatny – na zasadach określonych w umowie o PPP – zobowiązany będzie:

  1. Sfinansować realizację zamówienia samodzielnie lub pozyskać środki na sfinansowanie zamówienia od podmiotu trzeciego;
  2. Przeprowadzić prace modernizacyjne,
  3. Zarządzać i utrzymywać zmodernizowaną infrastrukturę.

Natomiast podmiot publiczny będzie zobowiązany:

  1. Udostępnić partnerowi prywatnemu infrastrukturę stanowiącą przedmiot projektu;
  2. Udostępnić partnerowi prywatnemu dokumentację techniczną w tym projekt budowlany i pozwolenie na budowę;
  3. Wypłacać partnerowi prywatnemu wynagrodzenie.

Owym wynagrodzeniem partnera prywatnego będą okresowe płatności podmiotu publicznego obejmujące wynagrodzenie za zrealizowane roboty budowlane, usługę finansowania oraz za zarządzanie i utrzymanie zmodernizowanej infrastruktury. Wynagrodzenie partnera prywatnego będzie zależne od faktycznej dostępności przedmiotu przedsięwzięcia.

Umowa o PPP zostanie zawarta na czas oznaczony i dzielić się będzie na etap budowy oraz etap zarządzania i utrzymania, przy czym etap zarządzania i utrzymania rozpocznie się z chwilą zakończenia etapu budowy, po spełnieniu warunków określonych w umowie o PPP. Etap budowy będzie trwać maksymalnie 12 miesięcy od dnia od dnia podpisania umowy o PPP. Termin ten będzie mógł ulec wydłużeniu w sytuacjach wskazanych w umowie o PPP. Natomiast etap zarządzania i utrzymania trwać będzie 36 miesięcy od zakończenia etapu budowy chyba, że umowa o PPP ulegnie wcześniejszemu rozwiązaniu zgodnie z jej postanowieniami.

Z dokumentacją postępowania można zapoznać się na stronie podmiotowej BIP gminy, której adres internetowy znajduje się poniżej.

Źródło: bip.um.olawa.pl

Pt., 3 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel