Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Już wkrótce Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

Już wkrótce Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe fotolia.pl

Kolejna edycja wydarzenia, które gromadzi w Poznaniu samorządowców z całej Polski odbędzie się w dniach 14-15 października w Poznań Congress Center. Wydarzenie realizowane w ramach inicjatywy Local Trends ma być okazją do dyskusji ponad podziałami oraz wskazania największych wyzwań, z którymi mierzą się miasta, gminy i województwa.

Spotkanie Rady Programowej Europejskiego Forum Samorządowego Local Trends 2024

26 czerwca br. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się posiedzenie Rady Programowej Local Trends. Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, nauki i biznesu przygotowali listę priorytetowych zagadnień z obszaru rozwoju samorządów, które są szczególnie ważne i powinny zostać poruszone podczas jesiennej edycji Europejskiego Forum Samorządowego Local Trends.

Briefing obfitował w nowe tematy dotyczące funkcjonowania miast i regionów. Jako tematy kluczowe, uczestnicy spotkania Rady Programowej wskazali odrodzenie samorządu terytorialnego z perspektywy 35 lat jego funkcjonowania w Polsce. Dla środowiska samorządowego kluczową osią programu będą zmiany klimatu i zielona transformacja miasta, polityczno-ustrojowe scenariusze zmian regulacyjnych, rozwój i inwestycje w kontekście wyzwań społecznych oraz niezmiennie budżety lokalne i wsparcie finansowe na innowacje.

Samorządowcy zwrócili także uwagę na kwestię dobrostanu mieszkańców miast i regionów oraz sytuację społeczno-kulturalną “Młodych” w miastach. Ważnym tematem będzie także planowanie przestrzenne powiązane z ideą Green Citites oraz równowaga społeczna miast.

Tegoroczne Europejskie Forum Samorządowe zainauguruje sesja z okazji 20–lecia Wielkopolski w Unii Europejskiej oraz debata na temat wyzwań dla Polski, Europy czy polskiej wizji rozwoju Unii Europejskiej w ramach zbliżającej się prezydencji.

Związek Powiatów Polskich objął patronatem samorządowym to wydarzenie.

Pt., 5 Lp. 2024 0 Komentarzy
Joanna Gryboś-Chechelska
Redaktor Joanna Gryboś-Chechelska