Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ogłoszono Nabór Dobrych Praktyk

Ogłoszono Nabór Dobrych Praktyk fotolia.pl

Zgodnie z decyzją Komitetu Monitorującego URBACT III z dnia 5 października 2016 r., program URBACT ogłosił swój pierwszy nabór na Dobre Praktyki URBACT. Termin nadsyłania propozycji upływa 31 marca 2017.

 

 


 

Wszyscy wiemy, że w tych trudnych czasach miasta mierzą się z coraz większą liczbą wyzwań miejskich dotyczących m.in. zmian demograficznych, celów klimatycznych i środowiskowych, bezrobocia i ubóstwa miejskiego. Jako praktycy miejscy szukamy odpowiednich praktyk, które w znaczący sposób przyczynią się do pokonania tych trudności.

Praktyki takie, jeśli chodzi o program URBACT, są bardzo różnorodne pod względem rodzaju i skali oraz tematów i zagadnień. A kiedy mówimy o "dobrej praktyce" nie zawsze musi to oznaczać coś wielkiego, innowacyjnego i doskonałego. URBACT jest przekonany, że również Wasze miasto posiada "nieodkrytą" dobrą praktykę, która jest interesująca dla innych europejskich miast i która nie odnosi się do żadnych z powyższych cech. Co więcej, w sytuacji codziennego zmagania się z kurczącymi się zasobami, możliwość wzajemnego uczenia się, dostosowania i używania sprawdzonych praktyk bez konieczności wyważania otwartych drzwi, dobra praktyka okazuje się być interesującym rozwiązaniem. Więcej informacji o naszej definicji dobrej praktyki, można znaleźć TUTAJ. Broszura informacyjna dostępna TUTAJ.

Z wyżej wymienionych powodów, URBACT ogłasza Nabór Dobrych Praktyk.

Dlaczego aplikować?

W tym naborze zapraszamy miasta do zgłaszania swoich dobrych praktyk z zakresu zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju miast, aby:

  • stać się częścią pionierskiej grupy Dobrych Praktyk URBACT, która będzie szeroko promowana na szczeblu europejskim i szerzej międzynarodowym.
  • mieć możliwość dzielenia się dobrymi praktykami w ramach Sieci Transferu (nabór zostanie ogłoszony we wrześniu 2017)

Wszystkim miastom z dobrymi praktykami, które zostaną wybrane zostanie nadany tytuł Miasto Dobrej Praktyki URBACT. Wyróżnienie to będzie nagradzało Wasze miasto estymą i rozpoznawalnością, na które zasługuje w związku z osiągniętymi rezultatami.

Ponadto miasto zostanie objęte specjalnym programem działań promocyjnych i komunikacyjnych promujących to wyróżnienie, wybraną praktykę i historię która się za nią kryje. Przede wszystkim, we wrześniu 2017 zostanie zorganizowany Festiwal Dobrych Praktyk, w którym wezmą udział wszystkie miasta z wybranymi dobrymi praktykami i będą mieć możliwość nawiązania kontaktów z decydentami europejskimi i miejskimi. Zostaną opracowywane także inne materiały, takie jak publikacje, prezentacje, filmy i infografiki, które będą rozpowszechniane wśród praktyków miejskich z całej Europy, tak aby zapewnić, że Wasza historia stanie się dobrze znana.

Stając się Miastem Dobrej Praktyki URBACT, Wasze miasto będzie miało możliwość stania się orędownikiem zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju miast podczas wydarzeń i w ramach działań budowania potencjału programu URBACT (warsztaty i konferencje na poziomie programu i projektu), w tym działań będących wkładem do Agendy Miejskiej UE.

Wreszcie wyróżnienie to pomoże dzielić się swoimi doświadczeniami w ramach Sieci Transferu. Nie dotyczy to jedynie pełnienia funkcji mentora i prowadzenia procesu zrozumienia Waszej praktyki oraz jej ponownego użycia, ale także pozwoli poprawić ją i uściślić za pomocą metody przeglądu przez branżowych specjalistów.

Jak aplikować?

Przede wszystkim, aby ułatwić proces aplikacji przygotowaliśmy "czytelne" ramy odniesienia , które dostarczą Wam wszystkich istotnych informacji dotyczących Naboru Dobrych Praktyk.

Aby złożyć wniosek, należy postępować zgodnie z dwuetapową procedurą naboru:

Krok 1
Szybki proces aplikacji jest możliwy za pomocą uproszczonego formularza online, dostępnego TUTAJ.

Wnioskodawca będzie musiał podać podstawowe informacje i odpowiedzieć na 13 jakościowych pytań, które dostarczą członkom panelu oceniającego niezbędnych informacji na temat Waszej dobrej praktyki.

Krok 2
Na adres mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prosimy wysłać całościowy "pakiet wsparcia" składający z następujących elementów:

OBOWIĄZKOWO

  • Streszczenie Dobrej Praktyki, nie więcej niż 5000 znaków w języku angielskim
  • 2 zdjęcia prezentujące Waszą dobą praktykę

OPCJONALNIE

Materiały - krótkie dokumenty, infografiki, filmy itp., które można uznać za istotne w celu przekazania informacji zawartych w formularzu zgłoszeniowym (całość w języku angielskim lub streszczenie w języku angielskim).

Przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie przeczytać ramy odniesienia do Naboru Dobrych Praktyk.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, po zapoznaniu się z naszym działem FAQ poświęconemu niniejszemu naborowi prosimy o kontakt mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Inne dokumenty i materiały (w języku angielskim)

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Czw., 16 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Artur Duda