W województwie łódzkim projektami i zadaniami z zakresu e-Zdrowia zajmuje się Wydział ds. eZdrowia w Departamencie Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W Wydziale tym prowadzonych jest 5 projektów.
RSIM-Infrastruktura: Projekt wart jest 22,34 mln złotych i jest współfinansowany w 75% ze środków RPO WŁ 2007-2013. Beneficjentem jest Województwo Łódzkie, które utworzyło partnerstwo projektowe z placówkami medycznymi podległymi Samorządowi Województwa Łódzkiego. Okres realizacji projektu to 2009-2012. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości zarządzania regionalnym systemem ochrony zdrowia. W ramach projektu będą realizowane dostawy sprzętu informatycznego, modernizowana infrastruktura sieciowa i serwerowa, wprowadzana polityka bezpieczeństwa, przeprowadzane specjalistyczne szkolenia informatyczne i wyjazdy studyjne.
RSIM-Usługi: Projekt wart jest 17,65 mln złotych i jest współfinansowany w 75% ze środków RPO WŁ 2007-2013. Beneficjentem jest Województwo Łódzkie, które utworzyło partnerstwo projektowe z placówkami medycznymi podległymi Samorządowi Województwa Łódzkiego. Okres realizacji projektu to 2009-2012. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości zarządzania regionalnym systemem ochrony zdrowia. W ramach projektu będą realizowane modernizacje szpitalnych systemów informatycznych, wdrażania Regionalna Platforma Danych, wdrażany Elektroniczny Obieg Dokumentów, wdrażany Regionalny Portal Medyczny, wdrażania telefonia VoIP oraz realizowane szkolenia specjalistyczne.
In4health: Projekt wart jest 2,13 mln złotych i jest współfinansowany w 85% ze środków RPO WŁ 2007-2013. Beneficjentem jest Województwo Łódzkie, projekt został przygotowany własnymi siłami przez Wydział ds. eZdrowia. Okres realizacji projektu to 2011-2012. W ramach projektu będą realizowane: zdrowotne serwisy informacyjne, dostawa infrastruktury portalowej, program szkoleniowy.
EHR-Qtn: Projekt wart jest 0,7 mln euro i jest współfinansowany w 100% ze środków CIP ICT PSP. W projekcie bierze udział 30 instytucji z 27 krajów Europy, koordynatorem projektu jest francuski EuroRec. Okres realizacji projektu to 2009-2011. Głównymi celami projektu są: opracowanie sposobu walidacji i certyfikacji dostawców elektronicznego rekordu medycznego, opracowanie jednolitego dla Europy standardu elektronicznego rekordu medycznego, europejska wymiana wiedzy oraz doświadczeń projektowych z zakresu elektronicznego rekordu medycznego, m.in. poprzez organizację warsztatów i konferencji w krajach uczestniczących w projekcie.
RICHARD: Projekt wart jest 2,8 mln euro i jest współfinansowany w 100% ze środków 7PR. Projekt ma charakter regionalny i biorą w nim udział 4 regiony: Vasterbotten (Szwecja), Toskania (Włochy), Yorkshire (Wielka Brytania) i Łódzkie. Okres realizacji projektu to 2011-2013. Głównym celem projektu jest identyfikacja, polepszanie, a nawet opracowanie nowych paradygmatów w zakresie dostarczania usług zdrowotnych, na potrzeby zarządzania chorobami przewlekłymi (tj. udar, zaburzenia psychiczne i demencja, cukrzyca).
Komentarze
Od e Zdrowie Łódź.A mieszkam w Bielsku Białej.I nawet wiek mnie nie puszcza.Mysle że to pomyłka.Tymbard ziej ze nie zabiegalam jak narazie o szczepionka.Maj ac 50 lat