Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program „odLOTTOwa jazda”

Program „odLOTTOwa jazda” fotolia.pl

Program „odLOTTOwa jazda” to autorski program Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Ideą akcji jest promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego poprzez umożliwienie uczestnikom włączania się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz jednej z organizacji zakwalifikowanej do konkursu.

Swoje pomysły na projekty mogą zgłaszać podmioty (organizacje), o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w szczególności: organizacje non-profit, podmioty nie prowadzące działalności gospodarczej, organizacje i instytucje działające na rzecz dobra publicznego.

Zgłaszane projekty muszą być zgodne z celami statutowymi Fundacji LOTTO. Zakwalifikowane organizacje zachęcają swoich sympatyków do zbierania kilometrów na ich rzecz. Uczestnicy decydują, jaki projekt chcą wesprzeć kilometrami podczas jazdy na rowerze, wskazując odpowiednią organizację w aplikacji. Uczestnik może wybrać tylko jedną organizację podczas trwania całego konkursu.

Zwyciężają projekty, które zbiorą na swoim koncie najwięcej kilometrów.

Konkurs składa się z 2 etapów:

  • Etap 1: zgłaszanie projektów przez uprawnione organizacje.
  • Etap 2: rywalizacja właściwa polegająca na pokonywaniu kilometrów na rowerze. Każda z organizacji zakwalifikowanych do 2. etapu będzie miała za zadanie zaangażować społeczeństwo (lokalne społeczności) do przyłączania się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz danej inicjatywy. Organizacje, które osiągną najlepsze wyniki (decyduje liczba przejechanych kilometrów na rowerze) otrzymują nagrody pieniężne w postaci dofinansowania zgłoszonych projektów.

Nagrody:

  • I miejsce – dotacja w kwocie 25.000 zł,
  • II miejsce – dotacja w kwocie 20.000 zł,
  • III miejsce – dotacja w kwocie 15.000 zł,

+ 5 dodatkowych nagród dla beneficjentów w wysokości 10.000 zł każda. Nagrody dodatkowe są przyznawane laureatom, którzy łącznie spełnią poniższe kryteria:

  • nie zajęli w rywalizacji miejsc od 1 do 3;
  • na ich rzecz Uczestnicy przejechali minimum 100.000 kilometrów;
  • organizator Konkursu wysoko ocenił wniosek Beneficjenta biorąc pod uwagę jego wartość merytoryczną i wagę poruszanego zagadnienia społecznego.

Rywalizacja właściwa – gromadzenie pokonanych kilometrów na rowerze przez Uczestników na rzecz wybranego Beneficjenta odbywa się w terminie 10.06– 31.08.2022.

Termin składania wniosków upływa 29 maja 2022 r. Więcej informacji znajduje się na stronie Fundacji.

Źródło: www.fundacjalotto.pl

Czw., 19 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś