Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nieśpieszne prace nad ustawą o koronerze i cmentarzach

Nieśpieszne prace nad ustawą o koronerze i cmentarzach fotolia.pl

Pomimo zapewnień rządu o konieczności prac nad nowelizacją ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, wciąż nie ruszyły dalsze prace nad projektem ustawy, który został przedstawiony do konsultacji społecznych początkiem października 2021 r.

Związek Powiatów Polskich zwrócił się do Szymona Wróbla sekretarza strony rządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego z prośbą o udzielenie informacji na temat przebiegu prac legislacyjnych nad projektem ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

W odpowiedzi, wskazano, że projekt ten jest na etapie roboczych analiz złożonych w toku uzgodnień, konsultacji i opiniowania uwag oraz wypracowywania wspólnego stanowiska względem nich. Zgodnie z informacją zamieszczoną w Wykazie Prac Programowych i Legislacyjnych Rady Ministrów przewidywany termin przyjęcia projektu to I kwartał 2022 r.

Decyzję, co do tego kiedy poszczególne przepisy projektowanego aktu prawnego będą wchodzić w życie i czy pierwotny termin wejścia w życie ustalony na czerwiec 2022 r., zostanie dochowany, jest elementem prowadzonych analiz i uzgodnień.

Sekretarz strony rządowej wskazał również, że jeżeli te terminy, a także najważniejsze przepisy zostaną uzgodnione, wówczas przedstawi je KWRiST do zaopiniowania.

Czy rzeczywiście uda się dochować rzeczonego terminu wejścia w życie projektowanej ustawy? Na tę chwilę nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – z całą pewnością na termin wejścia w życie ustawy będzie miało wpływ wiele czynników, w tym nadchodząca (już) piąta fala pandemii Koronawirusa.

Pt., 21 St. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek