Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Samorządy otrzymają pieniądze na promocję szczepień

Samorządy otrzymają pieniądze na promocję szczepień fotolia.pl

Samorządy włączą się w akcję promocyjną i zachęcającą do poddania się szczepieniom. Rząd zaplanował aby na ten cel przeznaczyć 27 mln zł. Promocja szczepień ma objąć szczególnie ludzi w wieku 60+, bo to oni są najbardziej narażeni na zachorowanie i powikłania z powodu COVID-19.

Jak przekazano, gminy w zależności od powierzchni na ten cel otrzymają od 10 tys. do 40 tys. złotych. A o tym w jaki sposób promować szczepienia decydować będą sami samorządowcy. Środki dla gmin na dofinansowanie działań promocyjnych zostały przesłane na rachunki bankowe wojewodów, którzy przekażą odpowiednie kwoty gminom.

Rząd zaplanował także konkursy dla najbardziej „zaszczepionej” gminy. Pierwszy z nich to Gmina na Medal #SzczepimySię, w ramach którego do pierwszych pięciuset gmin, których poziom wyszczepienia mieszkańców przekroczy 67 procent, trafi po 100 tys. złotych.

Drugi konkurs to Najbardziej Odporna Gmina podzielony na trzy kategorie: dla gmin do 30 tys. mieszkańców, dla gmin od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców oraz dla gmin powyżej 100 tys. mieszkańców. Nagrody trafią do gmin z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają nagrodę w wysokości 1 mln zł.

W ramach tego konkursu przewidziano też nagrodę 2 mln złotych dla Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców niezależnie o wielkości. 

Pt., 16 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek