Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Strażacy pomogą dotrzeć na szczepienie

Strażacy pomogą dotrzeć na szczepienie fotolia.pl

Aby umożliwić wszystkim zaszczepienie się na wirusa COVID-19 strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej pomogą dotrzeć do punktów szczepień tym osobom, które same nie będą mogły do nich się dostać. Strażacy z OSP mają zostać również zaszczepienie przeciwko Koronawirusowi.

W działania dotyczące transportu osób potrzebujących pomocy będą zaangażowani druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych i funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki wsparciu strażaków, do punktów szczepień będą mogły dotrzeć na przykład osoby starsze, które samodzielnie nie mogą dojechać do przychodni czy szpitala.

Podstawowym celem zaprezentowanym w programie jest dostarczenie szczepionek: bezpiecznych i skutecznych, w wystarczającej ilości, w najkrótszym czasie, darmowych, dobrowolnych oraz łatwo dostępnych.

Aby chronić strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy narażają swoje zdrowie i pomagają pacjentom z COVID, rząd chce, aby zostali oni zaszczepieni zaraz po medykach, podobnie jak inne służby mundurowe.

Źródło: MSWiA

Pt., 18 Gr. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek