Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyjaśnienia dotyczące wymogu posiadania kontraktu z oddziałem wojewódzkim NFZ w ramach Programu PL07

Wyjaśnienia dotyczące wymogu posiadania kontraktu z oddziałem wojewódzkim NFZ w ramach Programu PL07 fotolia.pl

W związku z pytaniami dotyczącymi wymogu posiadania kontraktu z NFZ lub innej podstawy udzielania świadczeń w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia, zawartego w dokumentacji konkursowej programu PL07 Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych, resort zdrowia poinformował, że zgodnie z dokumentacją programową, w przypadku podmiotów prowadzących działalność leczniczą niezbędne jest funkcjonowanie w publicznym systemie ochrony zdrowia, tj. posiadanie kontraktu z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia lub posiadanie innej podstawy udzielania świadczeń w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia na świadczenia w rodzaju odpowiadającemu zakresowi projektu.

Wymóg ten w przypadku kontraktu z wojewódzkim oddziałem NFZ oznacza, że wnioskodawca posiada kontrakt w rodzaju odpowiadającym tej części działalności wnioskodawcy, w ramach której planuje realizację projektu. Przykładowo, w przypadku chęci realizacji projektu na oddziale szpitalnym zlokalizowanym w danym województwie, należy posiadać kontrakt w rodzaju „lecznictwo szpitalne" zawarty z właściwym dla terenu objętego planowanym projektem oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Natomiast w przypadku chęci złożenia wniosku aplikacyjnego zawierającego działania obejmujące działalność leczniczą przez uprawnionego wnioskodawcę innego niż podmioty prowadzące działalność leczniczą oraz domy pomocy społecznej, należy pamiętać, że wsparcie może zostać udzielone jedynie na rzecz działalności niegospodarczej wnioskodawcy. Jeżeli taki wnioskodawca jest podmiotem tworzącym (organem założycielskim) podmiotu prowadzącego działalność leczniczą, który będzie realizatorem projektu, to ten podmiot prowadzący działalność leczniczą musi posiadać kontrakt z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia lub inną podstawę udzielania świadczeń w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia na świadczenia w rodzaju odpowiadającemu zakresowi projektu. Jednak możliwa jest również sytuacja, w której wyżej opisany uprawniony wnioskodawca inny niż podmioty prowadzące działalność leczniczą oraz domy pomocy społecznej nie jest organem założycielskim podmiotu prowadzącego działalność leczniczą, ale w trakcie realizacji projektu dokona wyboru realizatora zadań z zakresu działalności leczniczej.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Źródło: zdrowie.gov.pl

Śr., 5 Czrw. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka