Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Design narzędziem promocji czyli dobry produkt nie tylko dla Śląska

Design narzędziem promocji czyli dobry produkt nie tylko dla Śląska fotolia.pl

Już niebawem Śląsk będą promować produkty stworzone przez młodych projektantów i wytworzone w spółdzielniach socjalnych.  
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, w ramach projektu Design Silesia przy współpracy z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej “Być razem zorganizowała konkurs „Dobry Projekt  dla Śląska” dla projektantów i studentów kierunków projektowych.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie produktu we współpracy z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej “Być razem” w Cieszynie.

Projekt powinien być oryginalny, intrygujący, wywoływać pozytywne skojarzenia ze Śląskiem.  Fundacja prowadzi przedsiębiorstwo społeczne oraz działania mające na celu aktywizację osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. W prowadzonych przez Fundację spółdzielniach zostaną wyprodukowane zwycięskie projekty konkursowe. Fundacja prowadzi sieć warsztatów, stolarnie i ślusarnie oraz trzy spółdzielnie socjalne: "Nowy Horyzont" (usługi porządkowe), "Super Smak" (gastronomia) i "Lilai Design" (krawiectwo).

Projekt „Design Silesia” promuje wykorzystanie designu w rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, w zakresie podnoszenia ich innowacyjności, a co za tym idzie konkurencyjności. Ponadto prezentuje design jako efektywne narzędziem w procesie kształtowania przestrzeni publicznej. Pozwala stworzyć sieć współpracy i wymiany informacji pomiędzy śląskimi przedsiębiorcami, projektantami, przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego i środowiskiem akademickim.  Pierwsza edycja projektu „Design Silesia” udowodniła, że popyt na design w województwie śląskim wzrasta i jest niezbędnym narzędziem w budowaniu innowacyjności regionu. Aktualnie trwa druga edycja.

Lider Projektu (Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego) wraz z czterema partnerami (Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Ars Cameralis Silesiae Superioris, Politechnika Śląska w Gliwicach, Zamek Cieszyn) udowadniają, że design może pozytywnie wpływać na przemianę jakości przestrzeni publicznej i usług, wpływać na wzrost innowacyjności regionu i odpowiadać na oczekiwania.

Wszystkie podjęte działania finansowane są ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałania 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji. W ramach projektu między innymi zostaną zorganizowane cykle szkoleniowe i warsztaty, opracowana zostanie baza wiedzy o trendach we wzornictwie w regionie, imprezy promujące design oraz wystawy i mobilne galerie.

Więcej o projekcie na stronie www.design-silesia.pl.

Pt., 9 Mrz. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna