Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

800+ nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy

800+ nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy fotolia.pl

1 lutego br. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 800+, który będzie obowiązywał od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 roku. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Wnioski o wypłatę świadczenia będzie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną. Do dyspozycji rodziców i opiekunów będą 4 kanały:

  1. Portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
  2. Platformę PUE ZUS.
  3. aplikację mobilną mZUS.
  4. bankowość  elektroniczną.

Świadczenie comiesięczne wypłacane jest w wysokości 800 zł i przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Jest ono realizowane niezależnie od osiąganych dochodów rodziny.

Termin wypłaty świadczenia zależy od daty złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Rodzice i opiekunowie, którzy złożą wnioski między 1 lutego a 30 kwietnia br., otrzymają pieniądze do 30 czerwca br. Jeśli wniosek zostanie złożony w maju, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci pieniądze do 31 lipca 2024 r. wraz z wyrównaniem kwoty od czerwca.

Realizowanie wniosku w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego przez ZUS odbywa się w formie elektronicznej. Przyznanie świadczenia 800+ odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazany przez wnioskodawcę konto bankowe.

Źródło: MRPiPS

Pt., 26 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś