Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wsparcie dla dzieci z PGR

Wsparcie dla dzieci z PGR fotolia.pl

W poniedziałek 4 października rusza nabór wniosków w programie wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR (Państwowych Gospodarstw Rolnych). Budżet programu to 80 milionów złotych. Celem jest przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu.

Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich. Z pomocy skorzystają mieszkańcy 880 gmin, na terenie których działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. To ponad 30% wszystkich gmin w Polsce. Wnioski przyjmować będzie Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Pandemia pokazała, że wykluczenie cyfrowe terenów popegeerowskich jest duże. Dlatego potrzeba zakupu sprzętu komputerowego jest jedną z najpilniejszych. Program zakupu sprzętu komputerowego dotyczy głównie wnuków i prawnuków byłych pracowników PGR-ów.

Cele programu to przede wszystkim: przeciwdziałanie nierównościom społecznym, cyfryzacja terenów popegeerowskich, poprawa jakości życia mieszkańców oraz rozwój cyfrowy dzieci i młodzieży z rodzin byłych pracowników PGR.

W ramach projektu będzie finansowany zakup sprzętu oraz dwuletni dostęp do Internetu. Na każdy zestaw tj. komputer i Internet przeznaczone zostanie do 3,5 tys. złotych. Resort chce, aby pieniądze dotarły do gmin najpóźniej do końca tego roku.

Podobnie jak w zainaugurowanym w tym tygodniu programie „Cyfrowa Gmina” procedura naboru wniosków będzie prosta i w pełni elektroniczna. Nabór wniosków w programie potrwa do 5 listopada br.

Źródło: MC 

Pt., 1 Prn. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek