Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program „Centra opiekuńczo-mieszkalne” – termin składania wniosków wydłużony

Program „Centra opiekuńczo-mieszkalne” – termin składania wniosków wydłużony fotolia.pl

Resort rodziny i polityki społecznej poinformował o wydłużeniu terminu na składanie wniosków w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Jednostki samorządu terytorialnego zainteresowane dofinansowaniem na tworzenie placówek pobytu dziennego lub całodobowego dla osób z niepełnosprawnościami, mogą złożyć wniosek do 30 czerwca br.

Centra opiekuńczo-mieszkalne mają zapewnić swoim podopiecznym warunki jak najbardziej zbliżone do tych mieszkalnych i dać szansę na samodzielność.

Program składa się z dwóch modułów. Pierwszy obejmuje utworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego, a drugi – dofinansowanie utrzymania działalności ośrodka.

Gminy/powiaty mogą składać wnioski do właściwego wojewody:

  • Moduł I – do 30 czerwca br.
  • Moduł II – do 30 września br.

Następnie wojewoda sporządza i przekazuje ministrowi właściwemu do spraw zabezpieczenia społecznego wniosek na środki finansowe z Programu wraz z listą rekomendowanych wniosków oraz wymaganymi dokumentami:

  • W ramach modułu I – do 30 lipca br. (decyduje data wpływu do wojewody),
  • Modułu II – w terminie 30 dni od dnia wpływu wniosku od gminy/powiatu.

Budżet programu w latach 2021-2024 będzie wynosił łącznie 300 mln zł, rocznie – 75 mln zł. Środki będą pochodziły z Funduszu Solidarnościowego.

Do tej pory zostały wybudowane/oddane do użytkowania/otworzone dwa Centra opiekuńczo-mieszkalne w pow. łęczyńskim oraz w gminie Łomazy (woj. lubelskie).

Źródło: MRiPS

Czw., 27 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska