Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wniosek o przyznanie 500+ także online

Wniosek o przyznanie 500+ także online fotolia.pl

Mimo, że od 1 kwietnia 2021 roku wnioski o przyznanie świadczenia 500+ można składać osobiście, wciąż istnieje też możliwość załatwienia tej sprawy przez internet. Obecnie w ramach programu trwa nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy.

Od 2021 roku w wypłacaniu świadczenia obowiązuje zmiana – prawo do świadczenia ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. W związku z tym rodzice muszą złożyć wnioski o przyznanie świadczenia.

Od 1 kwietnia wznowiona została możliwość osobistego złożenia wniosku w urzędzie. W dobie pandemii, rekomendowane jest jednak załatwienie sprawy drogą internetową. Można to zrobić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS.

Przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku gwarantuje złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku do 3 kwietnia br. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Źródło: MRiPS

Czw., 8 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska