Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Karta Dużej Rodziny – gminy dostaną mniej pieniędzy

Karta Dużej Rodziny – gminy dostaną mniej pieniędzy fotolia.pl

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia zmieniający rozporządzenie w sprawie sposobu unieważniania Karty Dużej Rodziny, wzorów graficznych.

W przedstawionym projekcie koszty obsługi realizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny przez gminę podniesione zostały do kwoty 17 zł za jedną rodzinę wielodzietną w gminie, przy czym należy zaznaczyć, że poprzednia propozycja zakładała podniesienie kosztów do kwoty 23 zł.

Projekt zakłada brak konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny, jak również rozszerzenie możliwości wyboru przez ministra właściwego do spraw rodziny najlepszego rozwiązania w zakresie wyświetlania elektronicznych Kart Dużej Rodziny, w szczególności poprzez zniesienie obowiązku zapewniania przez tego ministra aplikacji do wyświetlania Kart.

Zmianie ulega również wzór elektronicznej Karty Dużej Rodziny, który jest spójny z innymi wzorami dokumentów prezentowanych w publicznej aplikacji mobilnej. Aby prezentowanie Kart elektronicznych nie stanowiło dużego obciążenia dla urządzeń mobilnych, elektroniczne Karty członków rodziny wyświetlane przez rodzica/małżonka będą posiadały mniej elementów graficznych.

Czw., 14 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek