Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lżejsze umundurowanie członkow lotniczego zespołu ratownictwa medycznego

Praktyka wykazała, że obecne warunki stawiane – w szczególności ze względu na wymóg trudnopalności – umundurowaniu letniemu członków lotniczego zespołu ratownictwa medycznego nie pozwala na zastosowanie tkanin o większym współczynniku oddychalności. W konsekwencji załogi pracujące we wnętrzu śmigłowca i podczas działań prowadzonych na zewnątrz, narażone są na brak niezbędnego komfortu termicznego. Minister Zdrowia postanowił zatem dokonać zmiany w tym zakresie.

Wobec faktu, że w ciągu ostatnich pięciu lat nie stwierdzono wystąpienia samozapłonu lub pożaru statku powietrznego lotniczego pogotowia ratunkowego, które stanowiłyby zagrożenie dla życia załogi śmigłowca zaproponowano obniżenie parametrów niepalności. Dzięki temu z jednej strony podniesie się komfort pracy, a z drugiej – obniżona zostanie cena kompletu umundurowania. W ślad za zmianą materiału dokonano pewnych korekt w zakresie wyglądu poszczególnych elementów umundurowania.

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego będzie opiniowany w czerwcu prze Zespół ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej.

Pt., 6 Czrw. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski