W ramach podróży przez Europę z tablicami rejestracyjnymi tym razem systemy rejestracji pojazdów stosowane w kilku małych krajach Europy – Andorze, Liechtensteinie, Monako, San Marino i Watykanie.
Samochody zarejestrowane w Andorze mają numer rejestracyjny złożony z litery i czterech cyfr. Na tablicy rejestracyjnej zapisany jest czarnymi znakami. Pod numerem rejestracyjnym znajduje się napisana niebieską czcionką nazwa kraju: „Principat d'Andorra”. Z lewej strony widnieje herb Andorry – otoczona barokowym kartuszem tarcza czterodzielna w krzyż, w której w polu pierwszym czerwonym złote mitra i pastorał – symbole biskupa Urgell, w polu drugim, złotym, trzy czerwone słupy – herb hrabstwa Foix, w polu trzecim, złotym, cztery czerwone słupy – herb Aragonii, w polu czwartym, złotym dwa woły czerwone – symbol prowincji Béarn. Pod herbem znajduje się łacińska dewiza: Virtus unita fortior – Jedność wzmacnia. Począwszy od roku 2011 na tablicach rejestracyjnych pod herbem umieszczany jest wyróżnik międzynarodowy Andorry – AND.
Numery rejestracyjne w Liechtensteinie składają się z liter FL (od Fürstentum Liechtenstein) i numeru porządkowego liczącego nie więcej niż 5 cyfr. Numer jest zapisany białymi znakami na czarnym tle; między kodem literowym a numerem porządkowym umieszczony jest herb rodu książęcego von Liechtenstein – tarcza dwudzielna w pas, pole górne złote, pole dolne – czerwone.
Tablice rejestracyjne w Monako charakteryzują się przede wszystkim nietypowo małymi wymiarami (mniejszymi nawet niż amerykańskie tablice rejestracyjne). Numer rejestracyjny składa się z czterech znaków – cyfr lub liter i na tablicy rejestracyjnej zapisany jest niebieską czcionką. Wszystkie numery rejestracyjne zaczynające się od trzech cyfr zero przynależą do rodziny książęcej. Z lewej strony tablicy znajduje się herb Monako – tarczę z polem rombowym, karowanym, czerwono-srebrnym. Tablice tylne pod herbem mają uwidoczniony rok bieżący (jest to potwierdzenie opłacenia podatku), a pod numerem rejestracyjnym nazwę państwa – „Principauté de Monaco”.
Pojazdy w Republice San Marino oznaczone są numerami rejestracyjnymi złożonymi z litery i czterech cyfr. Tablica rejestracyjna ma na białym tle numer rejestracyjny zapisany niebieskimi znakami. Z lewej strony znajduje się herb San Marino – na polu błękitnym, trzy góry zielone ze srebrnymi wieżami zwieńczonymi strusimi piórami, w szeregu. Tarcza zwieńczona jest zamkniętą koroną i otoczona owocującymi gałązkami – z prawej – wawrzynu, z lewej – dębu. Pod tarczą herbową znajduje się wstęga z dewizą „Libertas”. Na tablicy rejestracyjnej znajduje się nazwa państwa – „Repubblica di San Marino”.
Numery rejestracyjne pojazdów watykańskich składają się z wyróżnika literowego i liczbowego numeru porządkowego. Stosowane są wyłącznie dwa wyróżniki literowe – SCV dla pojazdów państwowych i SC dla pojazdów prywatnych. Numer rejestracyjny jest zapisany czarnymi znakami na białym tle; jedynym wyjątkiem są pojazdy papieskie. Wszystkie one noszą oznaczenie SCV 1, a znaki na tablicy rejestracyjnej są zapisane czerwonymi znakami.