Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozpoczęła się coroczna akcja „Bezpieczny autokar”

Rozpoczęła się coroczna akcja „Bezpieczny autokar” fotolia.pl

Organizowana co roku akcja „Bezpieczny autokar” ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas podróży tym środkiem transportu. Inspektorzy ITD sprawdzą m.in. stan techniczny autobusów oraz czas pracy i trzeźwość kierowców.

W akcji „Bezpieczny autokar” wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Inspekcja Transportu Drogowego. W Głogoczowie stan techniczny autokarów sprawdzano z wykorzystaniem Mobilnej Jednostki Diagnostycznej. To unikatowy w skali kraju sprzęt pomiarowo-kontrolny, który pomaga inspektorom wykrywać niesprawne, niebezpieczne i zatruwające środowisko naturalne pojazdy.

Równolegle z kontrolami autokarów inspektorzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów ciężarowych, czas pracy i stan trzeźwości kierujących oraz czy kierowcy pojazdów ciężarowych stosują się do wakacyjnych zakazów ruchu.

W okresie wakacyjnym, pojazdy i zespoły pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 12 ton, które nie są zwolnione z obowiązujących zakazów, nie mogą poruszać się po drogach:

  • w piątki od godz. 18:00 do godz. 22:00,
  • w soboty od godz. 8:00 do 14:00,
  • w niedziele od godz. 8.00 do 22:00.

Z ograniczeń tych zwolnione są określone grupy pojazdów, jak np. ciężarówki przewożące artykuły szybko psujące się, lekarstwa i środki medyczne, paliwa oraz żywe zwierzęta, a także pojazdy biorące udział w akcjach ratowniczych i humanitarnych oraz te, które pomagają w usuwaniu awarii i klęsk żywiołowych.

Źródło: MI

Śr., 29 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska