Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dworce dostępne dla wszystkich

Dworce dostępne dla wszystkich fotolia.pl

Obowiązki zarządców dworców to kolejne szkolenie organizowane przez Akademię Bezpieczeństwa Kolejowego. Szkolenie odbędzie się 21 kwietnia 2022 r. o godzinie 10:00, zapisy już trwają. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenie kierowane jest przed wszystkim do jednostek samorządowych, które przejęły lub wydzierżawiły albo planują przejąć dworce kolejowe od PKP S.A. Szkolenie obejmie swoim zakresem omówienie zagadnień związanych z obowiązkiem stosowania TSI PRM, certyfikacji oraz standardów dostępności. Podczas szkolenia będzie możliwość przedyskutowania obowiązków operatorów infrastruktury pasażerskiej. Omówione zostaną również najważniejsze obowiązki zarządców w związku z przepisami regulującymi prawa pasażerów w transporcie kolejowym (w tym m.in. publikacja rozkładu jazdy, informacja pasażerska, dostępność transportu kolejowego).

Na szkolenie można zapisać się tutaj

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia będzie również stanowić platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: UTK

Śr., 13 Kw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś