Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konsultacje publiczne projektu zmiany rozporządzenia MI oraz MSWiA w sprawie znaków i sygnałów drogowych

Konsultacje publiczne projektu zmiany rozporządzenia MI oraz MSWiA w sprawie znaków i sygnałów drogowych fotolia.pl

Ministerstwo Infrastruktury skierowało do publicznych konsultacji projekt rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Zgodnie z przedstawionym projektem zmienione zostaną przepisy § 53 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia dotyczącego znaków D-19 „postój taksówek” i D- 20 „koniec postoju taksówek”, a także § 63 i § 67 rozporządzenia w zakresie znaczenia i zakresu obowiązywania znaków: E-9 „drogowskaz do muzeum”, E-10 „drogowskaz do zabytku jako dobra kultury”, E-11 „drogowskaz do zabytku przyrody”, E-22b „obiekt na samochodowym szlaku turystycznym” i E-22c „informacja o obiektach turystycznych”.

Zdaniem projektodawców głównym celem nowelizacji § 53 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia jest uporządkowanie znaczenia i zakresu obowiązywania powyżej wymienionych znaków. Natomiast zmiana § 63 i § 67 rozporządzenia wynika z nowych przepisów rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, umożliwiających umieszczanie na znakach E-9, E-10, E-11, E-22b i E-22c symbolu Światowego Dziedzictwa UNESCO. W związku ze zmianą dopuszczalnej prędkości obowiązującej na drogach, projekt zmienia wartości prędkości umieszczone dotychczas na znaku D-39 „dopuszczalne prędkości” określające prędkość na obszarze zabudowanym, drodze ekspresowej oraz autostradzie.

W związku z tym, że projekt określa wyłącznie wzory i znaczenie znaków drogowych, to w ocenie projektodawców nie będzie powodował skutków finansowych dla budżetu państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Z całością projektu zmiany rozporządzenia można zapoznać się tutaj.

Pt., 1 Kw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Maciej Barmosz