Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Do szpitala na Stadionie Narodowym pacjentów będą dowozić autobusy

Do szpitala na Stadionie Narodowym pacjentów będą dowozić autobusy fotolia.pl

Do szpitala tymczasowego zorganizowanego na Stadionie Narodowym w Warszawie pacjentów będą dowozić autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Pojazdy zostały do tego w pełni przygotowane – zamontowano w nich między innymi stanowiska z tlenem.

Miejskie autobusy mają odciążyć karetki pogotowia w transporcie chorych do szpitala tymczasowego, który powstał na Stadionie Narodowym. Pojazdy dostosowano w taki sposób, by w bezpiecznie mogły przewieźć większą liczbę osób.

W pojazdach zainstalowana została szczelna ściana, która oddziela kabinę kierowcy od części pasażerskiej. Wymontowane zostały dwa rzędy siedzeń w przedniej części pojazdów, gdzie teraz znajdują się konstrukcje stalowe do przewozu butli z tlenem; zdemontowano kasowniki i biletomat. Dodatkowo w autobusach zamontowano radiotelefon, zapewniający kontakt pomiędzy kierowcą a personelem medycznym.

Autobusy będą w stanie przewieźć 22 chorych. Przy każdym miejscu znajduje się instalacja tlenowa z indywidualnymi maskami na uchwytach sufitowych. Kierowcy będą wyposażeni w kombinezony ochronne.

Prace przygotowawcze wykonywali pracownicy MZA, a montaż aparatury medycznej odbywał się pod nadzorem medyków. Koszt przerobienia jednego autobusu to niemal 5 tys. zł.

Transport autobusem będzie możliwy w przypadku pacjentów, którzy mogą podróż odbyć na siedząco z zapewnioną ciągłą tlenoterapią.

Do pracy w autobusach-karetkach dobrowolnie zgłosiło się 11 kierowców. Zostali oni przeszkoleni m.in. w zakresie sposobu zakładania odzieży ochronnej. Odebrali też specjalne podziękowania od Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: Miasto Warszawa

Wt., 17 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska