Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

REJA24 – garść informacji z Urzędu Morskiego w Szczecinie

REJA24 – garść informacji z Urzędu Morskiego w Szczecinie fotolia.pl

Urząd Morski w Szczecinie przekazał do Związku Powiatów Polskich informacje na temat dotychczas wykonanych działań w ramach realizacji projektu pod nazwą „Wdrożenie innowacyjnych e-usług o wysokim stopniu dojrzałości w zakresie rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m” oraz działań planowanych do zrealizowania.

Co już się wydarzyło?

W dniach 30 czerwca 2020 r. - 27 lipca 2020 r. zrealizowano pierwszą turę szkoleń dla pracowników organów rejestrujących. W ramach tej tury szkolenie odbyło 749 osób (dostępnych było 100 grup szkoleniowych). Z ogólnej liczby 749 przeszkolonych osób niewielka część przypadała na przedstawicieli związków sportowych, pozostałe osoby to pracownicy starostw powiatowych i urzędów miast na prawach powiatów. Równocześnie w dniach 31 sierpnia 2020 r. - 11 września 2020 r. zrealizowano drugą (dodatkową) turę szkoleń dla pracowników organów rejestrujących, umożliwiając przeszkolenie się osobom, które z uwagi na okres wakacyjny lub inne okoliczności nie były w stanie wziąć udziału we wcześniejszych szkoleniach. W ramach drugiej tury przeszkolonych zostało 105 osób.

Urząd Morski liczy na to, że pomoc kontekstowa dla Aplikacji Organ Rejestrujący, uruchomiona 22 października 2020 r., okaże się pomocnym narzędziem. Urząd Morski informuje także o tym, że 4 listopada 2020 r. oddał do użytku Platformę Szkoleniową (dostępną tutaj), na której zamieścił 13 filmów instruktażowych (każdy w wersji z napisami oraz bez), przeznaczonych dla pracowników organów rejestrujących. Dostęp do nich wymaga autoryzacji przy wykorzystaniu tych samych danych jak podczas logowania do Systemu REJA24. Platforma udostępnia także filmy w zakresie dedykowanym interesantom (13 filmów). Filmy te są ogólnodostępne.

Co się wydarzy?

Niebawem na Platformę mają zostać przeniesione materiały związane z Dokumentacją Użytkownika, udostępniane dotychczas przez stronę www Urzędu Morskiego w Szczecinie. Ponadto US informuje o tym, że pracuje nad przygotowaniem – w podobnym zakresie jak dla Aplikacji Organ Rejestrujący – pomocy kontekstowej dla Aplikacji Konta Interesanta.

Na początku grudnia do starostw powinny dotrzeć materiały promocyjne projektu (broszura informacyjna, plakaty), których adresatami będą przede wszystkim interesanci.

Kolejnym elementem, którego uruchomienie Urząd przewiduje w grudniu 2020 r., będzie Portal Publiczny, który docelowo ma być „klamrą spinającą” wszystkie Aplikacje Systemu REJA24, a także miejscem, gdzie pojawią się pełniejsze informacje dotyczące Systemu i obsługiwanych przez niego zagadnień.

Urząd zachęca również do zapoznania się z udostępnianą na jego stronie internetowej listą często zadawanych pytań związanych z zagadnieniami regulowanymi ustawą z dnia 12 kwietnia 2018 r. o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m i aktami wykonawczymi do niej.

W celu wsparcia użytkowników Systemu REJA24 US utrzymuje serwis Help Desk, dostępny pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Równocześnie Urząd przypomina o tym, że w przypadku problemów technicznych, użytkownicy mogą także skorzystać z wbudowanej w System dedykowanej funkcjonalności zgłaszania błędów.

Sob., 14 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel