Wrocławska Hala Stulecia to miejsce wyjątkowe na mapie Polski. Budynek został uznany za jedno z największych dzieł architektury XX wieku, a w 2006 roku wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz walorów estetycznych, Hala spełnia obecnie także funkcję kulturalno-edukacyjną. Na jej terenie odbywają się koncerty, wydarzenia sportowe, targi czy kongresy i konferencje. Usytuowane w jej pobliżu Ogród Zoologiczny i fontanna przez cały rok przyciągają tłumy turystów. Dwukondygnacyjny parking jest zatem doskonałym rozwiązaniem problemów z poszukiwaniem miejsca do postoju.
Trzypoziomowy parking zlokalizowany jest od wschodniej strony Hali Stulecia jest czynny całą dobę i siedem dni w tygodniu, dozorowany i monitorowany. Parking zaprojektowany został na 792 miejsca, w tym 30 miejsc dla niepełnosprawnych i 20 dla autokarów.
Partnerem publicznym przedsięwzięcia jest Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa, otwarte w sierpniu 2014 roku przy Hali Stulecia. Projekt został zrealizowany w formie koncesji na usługi i roboty budowlane przez Budimex Parking Wrocław, spółkę celową, zależną od Budimeksu, na zlecenie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa.
W ramach umowy koncesji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, spółka Budimex Parking Wrocław zaprojektowała i sfinansowała budowę parkingu i do końca umowy koncesji (30 lat), czyli do 31 sierpnia 2042 r. będzie jego operatorem. Właścicielem parkingu pozostaje Hala Stulecia, która nie poniosła żadnych nakładów w związku z tą inwestycją, wycenioną na 43,3 mln złotych netto. Budimex Parking Wrocław skorzystała w tym przypadku z finansowania zewnętrznego, uzyskując kredyt w wysokości 35 mln zł od dwóch banków: PKO Bank Polski i Nordea Bank.
Film prezentujący tą realizację dostępny jest tutaj.