Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Najnowocześniejszy polski przystanek został zaprezentowany w Katowicach

Najnowocześniejszy polski przystanek został zaprezentowany w Katowicach fotolia.pl

Wenus, czyli najnowocześniejsza wiata przystankowa została zaprezentowana podczas XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Jest ekologiczna, oszczędna i funkcjonalna. Marcin Włodarczyk z Budotechniki zapewnia, że nowa wiata przystankowa dzięki swej wszechstronności doskonale sprawdzi się zarówno w każdej małej gminie, mieście, jak i dużej metropolii.

Inteligentna wiata przystankowa jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Co jeszcze się w niej znajduje? Ultraoszczędne oświetlenie, które reaguje na obecność użytkownika, podgrzewaną ławkę posiadającą systemem kontroli zużycia i poboru energii dopasowanej do temperatury otoczenia. Wszystkimi funkcjami wiaty można sterować i zarządzać zdalnie oraz obserwować czy nie padła ofiarą wandalizmu dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu. Hybrydowe zasilanie, które kojarzy nam się głownie z samochodami. W tym wypadku łączy energię słoneczną pozyskaną za pomocą paneli fiotwoltaicznych oraz tradycyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu podstawowe funkcje takie jak oświetlenie, ładowarki oraz WiFi zasilane są w pełni ekologicznie. – Nowa wiata nie jest melodią przyszłości, a przystankiem jutra – dodaje Marcin Włodarczyk.

Producentem tego inteligentnego przystanku jest znana od ponad 30 lat firma Budotechnika z Pilchowic, która już wielokrotnie zmieniała obraz obiektów małej architektury w Polsce.

Czw., 3 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska