Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkoły Nowych Technologii - jest ich 500

Szkoły Nowych Technologii - jest ich 500 fotolia.pl

Jak poinformowała cyfrowa-polska.pl pół tysiąca szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski otrzymało certyfikaty Szkoły Nowych Technologii. To efekt projektu, w ramach którego Microsoft oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przeszkoliły 130 000 uczniów i 7000 nauczycieli różnych przedmiotów.

Projekt był prowadzony w ramach programu Microsoft wsparcia edukacji Partners in Learning (realizowany jest on w115 krajach na całym świecie). Polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych konferencji i szkoleń dla dyrektorów, nauczycieli i uczniów oraz udostępnieniu im nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.

W ramach tegorocznej edycji projektu nauczyciele wspierani przez specjalnie wyszkolonych edukatorów SNT (innych nauczycieli, dyrektorów szkół, ekspertów MEN) poznali nowoczesne rozwiązania informatyczne, ułatwiające nauczanie. M.in. usługi dostępne w pakiecie Live@edu i internetową platformę edukacyjną WsiPnet.pl. Szkolili się, jak korzystać z e-podręczników, i jak poprowadzić lekcję z użyciem nowych technologii – jednym z modułów szkolenia była przykładowa lekcja. Takich szkoleń dla nauczycieli przeprowadzono 400.

Podczas 3000 warsztatów 130 tys. uczniów poznało zasady programowania Windows Phone, Microsoft Kinect, HTML 5 oraz tworzenia stron internetowych. Udostępniono im ponad 14 tys. kodów dostępu do bezpłatnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (np. dostęp do programu DreamSpark). Każdy uczeń, który brał udział w warsztatach, mógł się sprawdzić w konkursie „High School Tech Hero”, prezentując samodzielnie przygotowaną aplikację Windows Phone lub aplikację webową stworzoną przy pomocy HTML 5 i zintegrowaną z Internet Explorer 9. Warsztaty przeprowadzili trenerzy – 120 studentów praktykantów.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Śr., 27 Czrw. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun