Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs dla szkół – Murale Pamięci „Dumni z Powstańców”

Konkurs dla szkół – Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” fotolia.pl

Do 31 marca br. szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą zgłaszać swój udział w konkursie Murale Pamięci „Dumni z Powstańców”. Projekt ma na celu zainspirowanie młodych ludzi do organizacji lokalnych wydarzeń historycznych upamiętniających obchody trwającej obecnie 160. rocznicy Powstania Styczniowego.

Konkurs Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych mieszczących się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu:

  • pomysłu na organizację lokalnego wydarzenia o charakterze historycznym, kulturowym, artystycznym lub edukacyjnym przyczyniającego się do popularyzacji wiedzy na temat Powstania Styczniowego. W programie wydarzenia należy uwzględnić oficjalne odsłonięcie okolicznościowego muralu;
  • orientacyjnego kosztorysu wydarzenia z uwzględnieniem środków finansowych w wysokości do 5 000 zł brutto;
  • zdjęć i dokładnego opisu ściany zewnętrznej należącej do uczestnika konkursu, na której miałby powstać okolicznościowy mural.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 31 marca br. do godz. 23:59.

Każdy uprawniony do uczestnictwa w konkursie może przesłać tylko jedno zgłoszenie konkursowe. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są wyłącznie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tytuł maila: KONKURS DLA SZKÓŁ / pełna nazwa zgłaszanej placówki

Zwycięzcy i nagrody

Organizator przewiduje wybór 2 zgłoszeń konkursowych najlepiej ocenionych przez komisję konkursową. Nagrodą w konkursie jest wykonanie przez organizatora na ścianie wskazanej w zgłoszeniu konkursowym okolicznościowego muralu (projekt zostanie wybrany wspólnie) oraz pokrycie kosztów organizacji wydarzenia otwarcia do kwoty 5000 zł.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy: bohateron.pl/konkurs/

Źródło: MEN

Czw., 14 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska