Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Centrum Aktywności Kulturalnej w Gminie Skawina

Na rzecz lokalnej społeczności: Centrum Aktywności Kulturalnej w Gminie Skawina fotolia.pl

Gmina Skawina od dłuższego czasu sprawnie realizuje program rewitalizacji, mającej na celu wspomóc rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, a przy tym zwiększyć integrację mieszkańców. Wszystko to poprzez odpowiednią modernizację i wyposażenie budynków. Tym razem miejsce do spotkań zyskali mieszkańcy Woli Radziszowskiej.

Budynek domu ludowego w Woli Radziszowskiej zyskał nowe oblicze. Tu powstało, na zaadaptowanym poddaszu, Centrum Aktywności Kulturalnej. To kolejne, duże zadanie zrealizowane w ramach rewitalizacji.

Mieszkańcy Woli Radziszowskiej zyskali nowoczesną, świetnie wyposażoną przestrzeń. Tu mogą odpocząć, spotkać się z sąsiadami, uczestniczyć w zajęciach. To ważna inwestycja, sprzyjająca integracji lokalnej społeczności.    

W CAK-u w Woli Radziszowskiej znajduje się nowoczesna, wielofunkcyjna, klimatyzowana sala. Z powodzeniem mogą się w niej odbywać spotkania, warsztaty, wystawy czy prelekcje. Do dyspozycji mieszkańców jest m.in: telewizor, rzutnik, dodatkowy ekran, system nagłośnieniowy, mikrofony, komputer i kserokopiarka, a w przestrzeni gospodarczej pralko-suszarka, zmywarka, płyta indukcyjna, lodówka, piekarnik i inne drobne sprzęty niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Centrum Aktywności Kulturalnej w Woli Radziszowskiej jest przystosowane dla niepełnosprawnych. 

Inwestycja jest elementem projektu “Ogólnodostępna przestrzeń publiczna dla aktywizacji i integracji mieszkańców podobszarów rewitalizacji z terenów wiejskich Gminy Skawina - ITD i ITP”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.  

Na terenie Gminy Skawina do użytku oddanych zostało już pięć Centrów Aktywności Kulturalnej w miejscowościach:

  • Jaśkowice
  • Polanka Hallera
  • Borek Szlachecki
  • Skawina oś. Ogrody
  • Wola Radziszowska

Wszystkie obiekty dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Źródło: IP

Śr., 15 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska